Terapia 2RT – skuteczna w leczeniu zwyrodnienia plamki żółtej

Jeżeli szukasz więcej informacji dotyczących leczenia AMD, skieruj się tu.

AMD, inaczej starcze zwyrodnienie plamki żółtej, to schorzenie wzroku, które rozwija się u osób w starszym wieku i zdecydowanie wpływa negatywnie na jakość widzenia. W dzisiejszych czasach kliniki okulistyczne świadczą pomoc w leczeniu tej niedyspozycji. Zabieg AMD staje się drogą do przywrócenia dawnej sprawności.

Otyłość i pozostałe możliwe przyczyny zwyrodnienia plamki żółtej

Plamka żółta to element siatkówki oka wyróżniający się największym skupiskiem fotoreceptorów – to za jej sprawą nasz wzrok jest ostry. Zwyrodnienie plamki żółtej jest chorobą, która objawia się utratą ostrości wzroku oraz wypaczeniem obrazu. Odróżniamy postać mokrą oraz suchą tej schorzenia. Z AMD borykają się głównie osoby, które przekroczyły pięćdziesiąty rok życia, ale podłoże przyczynowe choroby nie zostało jeszcze w pełni zrozumiane. Przypuszcza się jednakże, iż za zwyrodnienie plamki żółtej odpowiada szkodliwy tryb życia – jak np. nadwaga, nadmierna ekspozycja na światło UV czy palenie papierosów. Kluczowe mogą być też uwarunkowania genetyczne oraz inne schorzenia współistniejące, np. hiperglikemia bądź hipertensja. Nowoczesna medycyna wytworzyła na szczęście środki, które skutecznie leczą tę dolegliwość. Leczenie AMD wykonuje się przy pomocy wysokospecjalistycznego nanosekundowego lasera trzeciej generacji. Laser 2RT działa skutecznie na postać suchą zwyrodnienia.

Leczenie AMD – jak wygląda?

Laser 2RT oddziałuje na zmienione komórki gałki ocznej zarazem nie naruszając receptorów siatkówki. Metoda leczenia jest nieinwazyjna co powoduje, że może być przeprowadzana u wielu grup chorych zagrożonych uszkodzeniem albo utratą zdolności widzenia. Technologia laserowa pobudza komórki do odtwarzania się i powstrzymuje trwające procesy zwyrodnieniowe. Zabieg 2RT poprawia metabolizm siatkówki oraz jakość widzenia. Leczenie zwyrodnienia plamki żółtej nie wywołuje dyskomfortu – w trakcie zabiegu chory nie doświadcza bólu. Zanim zacznie się zabieg jest podawane znieczulenie miejscowe, a sam zabieg 2RT trwa jedynie kilka minut.

Dane teleadresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]