Mikropigmentacja głowy – czasowy tatuaż ukrywający braki w owłosieniu

Poszerz swoją wiedzę o mikropigmentacji w Krakowie.

Z pewnością szukając usług gabinetów kosmetycznych spotkaliście się z zabiegiem mikropigmentacji. W powszechnym przekonaniu mikropigmentacja to tylko rzadko używane określenie na modny wśród pań makijaż permanentny. Jednakże wykonanie trwałego makijażu to tylko jedna z metod wykorzystania tej techniki, która poza kosmetyką ma także zastosowanie w medycynie.

Mikropigmentacja – pozwala podnosi poziom zadowolenia z własnego ciała

W kosmetologii mikropigmentacja to procedura, którą wybierają przeważnie panie chcące ograniczyć czas poświęcany każdego dnia na nakładanie makijażu. To przydatne rozwiązanie dla osób, które są pewne tego, jak chcą się na co dzień prezentować. Jest jednak też mikropigmentacja medyczna, która pomimo iż wciąż jest zabiegiem z obszaru estetyki, ma potężny wpływ na psychikę osoby, która się jej podejmuje. W ostatnim czasie niezmiernie popularne stało się wykorzystanie mikropigmentacji jako zabiegu alternatywnego dla przeszczepu włosów, na który ze powodów finansowych nie może zdecydować się duży odsetek ludzi chorujących na łysienie. Mikropigmentacja pomaga także podnieść stopień zadowolenia z własnego wyglądu – dzięki niej możliwe jest niechirurgiczne maskowanie blizn oraz bielactwa, jak również optyczne odtworzenie aureoli sutka.

Jak przebiega mikropigmentacja głowy?

Z pozoru mikropigmentacja wygląda jak zwyczajna usługa tatuażu. Linergistka albo linergista, albowiem tak nazywa się osoba wykonująca mikropigmentację, specjalistycznym aparatem nakłuwa naskórek i w ten sposób wprowadza w niego pigment. Inaczej niż w przypadku tatuażu końcowy efekt nie jest stały i widoczny jest mniej więcej przez 12 miesięcy. Co jest powodem tej różnicy? W procesie tatuażu barwnik wprowadzany jest w głębsze warstwy skóry, natomiast podczas mikropigmentacji umieszcza się go dość płytko. W efekcie wraz odnawianiem się zewnętrznych warstw skóry po paru miesiącach pigment stopniowo zanika. Stąd gdy celem osoby decydującej się na mikropigmentację jest długotrwałe maskowanie łysiny lub przerzedzonych włosów, musi ona wiedzieć, iż potrzebne będzie regularne ponawianie zabiegu w minimum rocznych interwałach.

Dane teleadresowe:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]