Jak wykorzystuje się aparaty do magnetoterapii?

Co powinieneś wiedzieć o magnetoterapia sprzęt?

Magnetoterapia to dział fizykoterapii koncentrujący się na oddziaływaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 mHz, a także indukcji w granicach 0,1-10 mT. Metodzie tej przypisuje się różne oddziaływanie, jednak wielu jej właściwości nie potwierdzono dotąd w badaniach klinicznych. Absolutną pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy jednak, jeśli chodzi o przyspieszenie regeneracji tkanek oraz działanie przeciwbólowe przy zabiegach ortopedycznych, jak np. artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Poza tym magnetoterapia likwiduje także obrzęki, redukuje ilość wolnych rodników, pomaga w stanach zapalnych i poprawia krążenie.

Jak działa aparat do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o określonej indukcji i częstotliwości, które z kolei jest przekazywane za pomocą przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Najnowocześniejsze aparaty do magnetoterapii pozwalają na użycie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala przeprowadzić większą ilość zabiegów i znacznie usprawnia działanie placówek medycznych.

Aparaty do magnetoterapii – wykorzystanie

Aparaty do magnetoterapii to znaczący element wyposażenia gabinetów rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Ze względu na spore gabaryty i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, w swojej najpopularniejszej wersji jest to sprzęt stacjonarny, rzadko używany przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Warto jednak podkreślić, iż na rynku znajdziemy również modele mobilne, doskonale sprawdzające się w pracy z chorymi w miejscu ich zamieszkania. Urządzenia te posiadają aplikatory w postaci dysków lub pasów.

Dane teleadresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]