Aparat do terapii ultradźwiękowej – działanie termiczne i atermiczne

Znajdź aparaty do ultradźwięków.

Obecnie fizjoterapeuci często stosują ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech megaherców. Nie ulega wątpliwości, że nie dzieje się tak bez przyczyny, bo właściwie aplikowane ultradźwięki korzystnie oddziałują na nasze zdrowie. Mogą być one stosowane do masażu tkanki mięśniowej, a wytwarzana za ich pomocą wysoka temperatura działa kojąco na tkankę nerwową. Z tego powodu masaż ultradźwiękami może być stosowany do usprawnienia przepływu limfy, uśmierzania bólu oraz zmniejszania napięcia mięśniowego. Wszystko to możliwe jest jednak jedynie z wykorzystaniem właściwego aparatu do ultradźwięków.

Aparat do ultradźwięków – charakterystyka

Jak już napomknęliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od blisko 100 lat, bazuje na dwóch typach efektów: atermicznych i termicznych. Te pierwsze mają pozytywne oddziaływanie na transfer płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy. Tymczasem efekty termiczne polegają głównie na rozgrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – stawów, blizn, wiązadeł czy ścięgien i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do dużego wysiłku lub przy leczeniu przeróżnego typu stanów zapalnych.

Aparaty do ultradźwięków – stacjonarne lub przenośne?

Istnieją dwa warianty aparatów do ultradźwięków – przenośne i stacjonarne. Przenośny aparat ultradźwiękowy będzie idealnym wyborem kierowaną do fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów czy też podejmujących ich w wielu placówkach. Jeżeli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym przyjmuje znaczną ilość pacjentów – przede wszystkim w ramach umowy z NFZ – najlepszym rozwiązaniem będzie bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Dane teleadresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]