Listwa podłogowa to nie tylko dekoracja

Dalsze informacje o listwie podłogowej.

Z pozoru są niewiele znaczącym elementem, jednakże ich charakter może bardzo wpłynąć na wystrój pomieszczenia. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to elementy, które pełnią funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale również umożliwiają schludne poprowadzenie przewodów i zabezpieczają najniższą część ściany przed ubrudzeniem i uszkodzeniem, co jest istotne w szczególności w pomieszczeniach, w których chodzimy w obuwiu. To z pewnością dostateczny powód, by nie bagatelizować ich wyboru i starannie przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy drewniane i imitacje z MDF lub PVC

Drewno to surowiec wszechstronny, sprawdzający się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie urządzonych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie podkreśla charakter pomieszczenia i doskonale koresponduje z eleganckimi dodatkami bądź meblami – zwłaszcza, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla klientów z niewielkim budżetem rozsądnym rozwiązaniem będą z kolei listwy podłogowe wykonane z PVC lub MDF, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W pomieszczeniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu zaleca się zamontować geometryczne, minimalistyczne listwy. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, także i te mogą być wyprodukowane zarówno z różnych tworzyw, jak i z litego drewna. Nowoczesne listwy podłogowe cechują się prostą linią i stonowaną paletą barw – zwykle w odcieniach bieli, beżu lub szarości, choć dostępne są nawet listwy fioletowe czy czerwone. Listwa podłogowa może mieć również niecodzienny kolor, jeśli kupimy białą wersję i sami pomalujemy dowolną farbą.

Dane teleadresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]