Lampy solne i ich zdrowotne właściwości

Więcej o lampie solnej jonizatorze na https://ogrodysolne.pl/pl/c/Lampy-solne/16.

Lampy solne w ostatnich czasach zyskały dużą popularność. Trzeba przyznać, iż są niesłychanie estetycznym dodatkiem do mieszkalnych wnętrz, gwarantującym nastrojową aurę. Jakkolwiek czy wiesz, że korzystanie z lamp solnych ma prawo przynosić również korzyści lecznicze?

Lampy solne – czym są?

Lampy solne to nie jedynie śliczne dekoracje wnętrz mieszkalnych, ale również urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są stworzone z brył soli, wydobytych z kopalni, a potem wydrążonych, aby pomieścić w środku żarówkę. Najczęściej bryły lamp solnych umieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy lampa jest uruchomiona, emituje ciepłe, subtelne światło, tworząc przyjemną atmosferę w pomieszczeniu.

Lampa solna – działanie

Funkcjonowanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji powietrza. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod działaniem ciepła transmitowanego przez lampę, jony ujemne są wyzwalane do otoczenia. Naturalnie dlatego lampy solne nazywane są naturalnymi jonizatorami powietrza. Jony ujemne mają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz lub bakterie. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, destylując równocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie atmosfery może przynieść ulgę ludziom cierpiącym na alergie czy też problemy z układem oddechowym.

Właściwości lecznicze lamp solnych/Właściwości lecznicze lampy solnej

Pośród korzyści z korzystania z lamp solnych zazwyczaj wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – oczyszczone powietrze ma prawo przynieść ulgę osobom z kłopotami alergicznymi, astmą czy innymi chorobami układu oddechowego, pozytywny wpływ na nastrój – ciepłe światło, emitowane przez lampy solne, stwarza miłą atmosferę, sprzyjając relaksowi oraz redukcji stresu, poprawa koncentracji – twierdzi się, że jony ujemne, wydzielane przez lampę solną, mają potencjał poprawy koncentracji i skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – niektórzy uważają, że jony ujemne przekazywane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, czyli zanieczyszczeń wytwarzanych przez sprzęty elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie wyłącznie atrakcyjne dodatki do wnętrz, ale również możliwe źródło pełnego zdrowia oraz dobrego humoru.

Dane teleadresowe:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]