Lampa solna – delikatne i kojące światło

Zobacz, gdzie zamówić lampy solne.

Małe dekoracje z minerałów i kamienia od lat znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z rozlicznych wycieczek po Europie, a czasami nabywamy pod wpływem impulsu, bowiem harmonizują ze stylem, w jakim zaaranżowane jest mieszkanie. Rzadko aczkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – przeważnie służą po prostu jako dekoracje. Minerałem, którego można jednak użyć do tworzenia obiektów używanych na co dzień, jest sól kamienna. Wytwarza się z niej przede wszystkim lampy, ale nie tylko.

Lampy solne są unikatowe

Lampy solne ładnie wyglądają i bez przeszkód można je dobrać do aranżacji wnętrza, bo są sprzedawane w trzech kolorach (różowym, szarym, białym) i w licznych ich odcieniach. Każda lampa solna jest niepowtarzalna jak linie papilarne, ponieważ nie ma kamieni o takiej samej strukturze krystalizacji oraz kształtach. Szczególnie popularne są lampy solne, których klosze wyróżniają się chropowatą, nie obrobioną powierzchnią. Często zdarza się jednakże, iż rzemieślnicy parający się sporządzaniem takich lamp, nadają im finezyjne kształty, np. sześcianu lub piramidy.

Co jest powodem popularności lamp solnych?

Powszechnie wierzy się, że lampy solne mają dobroczynne oddziaływanie na nasze samopoczucie. Przypisuje się im zwłaszcza zdolność jonizacji powietrza, innymi słowy wyzwalania ujemnych jonów, które równoważą te produkowane przez otaczające nas przyrządy elektroniczne. Aniony polepszają jakość powietrza i ułatwiają oddychanie m.in. osobom cierpiącym na na astmę bądź alergię. Blask, jaki emitują te lampy, jest kojący i subtelny, dlatego rekomenduje się kupienie ich ludziom, którym dokucza stres lub bezsenność, bowiem dzięki nim można szybciej się uspokoić. Ale z brył soli nie tworzy się tylko lamp solnych. Produkuje się z nich także cudowne świeczniki i pojemniczki na drobiazgi, a płaskie bloki z soli himalajskiej wykorzystuje się w dekoracji domów, jak również gastronomii.

Dane teleadresowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]