czapsy, sztylpy skórzane

Czapsy i sztylpy skórzane – gdzie kupić?

Według wielu dżokejów najodpowiedniejszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – buty ze skóry z długą, sięgającą kolan cholewą. I chociaż rzeczywiście w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się znakomicie, nie są bez wad. Główną z nich jest cena – najlepsze fasony oficerek kosztują nawet kilka tysięcy PLN. Poza tym zakładanie oraz jazda w oficerkach może być w dużej mierze utrudnione ze uwagi na konieczność noszenia spodni z grubszej tkaniny, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewce buta. Na szczęście, czapsy i sztylpy nie mają tych wad.

Główne cechy sztylp i czapsów

Sztylpy i czapsy to elementy przedłużające sztyblety, zapewniające protekcję wyższej partii nóg jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze chronią tylko łydkę sportowca, ponieważ kończą się na kolanie, natomiast drugie – sięgają do pachwiny, gwarantując ochronę dla całej nogi. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są sporządzane z różnych surowców. W sprzedaży najczęściej spotkamy sztylpy i czapsy skórzane, jednakże poza nimi dostępne są również modele wyprodukowane z tworzyw sztucznych albo tkaniny.

Jak kupować sztylpy i czapsy?

Dwa ostatnie rodzaje charakteryzują się znacznie niższą ceną. Są więc polecane jeźdźcom z zawężonym budżetem , jak również dzieciom, szybko wyrastającym z jednego rozmiaru. Warto zauważyć, że czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej nosi się je latem i wiosną. Okazały wybór czapsów i sztylp wyszukamy w sklepach internetowych – modele doskonale dobrane do swoich potrzeb kupią zatem także jeźdźcy zamieszkujący miejscowości, w których nie ma dobrze wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Dane teleadresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]