Co na okna zamiast żaluzji i rolet? O okiennicach shutters

Chcesz zamówić okiennice wewnętrzne shutters? Koniecznie odwiedź ten adres.

Projektując wystrój wnętrza, z rzadka poświęca się zbyt wiele uwagi oknom. W większości wypadków decyzja pada na klasyczne rozwiązanie, to znaczy zasłony oraz firanki, które czasami łączone są dodatkowo z roletami. Niemniej jednak jest jeszcze jedno zyskujące sobie grono sympatyków rozwiązanie – nowoczesne okiennice wewnętrzne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Z czego wytwarzane są okiennice ozdobne typu shutters

Głównym atrybutem shuttersów (lub też po polsku – szatersów) jest to, że lamele zamontowane na tych okiennicach dekoracyjnych ruszają się i można łatwo je ułożyć pod przeróżnymi kątami, w zależności od zachcianek lokatorów. Producenci wytwarzają je z listw drewnianych, polichlorku winylu (PCV), jak również z płyt MDF. Okiennice dekoracyjne shutters montuje się z reguły na oknach, jednakże jednakowo dobrze będą wyglądać na drzwiach garderoby. Shuttersy to co prawda dodatek na okna, który w naszych domach spotyka się jeszcze stosunkowo rzadko, ale większa część z nas zapewne kina bądź ekranu telewizora, gdyż tego typu okiennice są często używane na obszarach z ciepłym klimatem, czyli w południowych Stanach USA czy w krajach śródziemnomorskich.

Atuty shuttersów

Oprócz tego, iż shuttersy okiennice dekoracyjne shutters znakomicie wyglądają, mają one także pożyteczne funkcje. Za ich pomocą można kontrolować wykorzystanie padającego światła: latem ograniczać kumulowanie się ciepła w pomieszczeniach, a zimą – utrzymać je na dłużej. Shuttersy świetnie komponują się z różnymi stylami wnętrz i nie ma zazwyczaj trudności, aby zainstalować je na przeważającej większości ram okiennych. Wykonuje i instaluje się je na zlecenie, co skutkuje tym, iż są zdecydowanie kosztowniejszym rozwiązaniem niż przykładowo żaluzje. Shuttersy jednakże przydają pomieszczeniom bardzo stylowy wygląd, w wyniku czego wpływają na podniesienie wartości domu. Wypada dodatkowo zaznaczyć, iż nachylenie lameli shuttersów jest regulowane bez pomocy żyłek, co rodzice małych dzieci oraz właściciele psotliwych zwierząt, które mogłyby zaplątać się sterczące łańcuszki, uznają z pewnością za dodatkowy atut.

Dane teleadresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]