Bursztyn

Chcesz zamówić biżuterię z bursztynem? Powinieneś odwiedzić ten adres.

Biżuteria z bursztynem jeszcze długo nie wyjdzie z mody – zarówno u młodzieży, jak i nieco starszych osób. Jej popularność nie może bądź co bądź zaskakiwać – złoto Północy należy przecież do najładniejszych surowców, a łatwość jego preparacji sprawia, że wyprodukowane z niego naszyjniki można dostosować do przeróżnych trendów. By cieszyć się jej wyglądem, musimy o jantar właściwie się zatroszczyć. W jaki sposób? Przeczytajcie przygotowany przez nas poradnik.

Biżuteria z bursztynem – jak ją przechowywać?

Złoto Bałtyku to niezwykle delikatny surowiec – dlatego biżuteria z bursztynem bezwzględnie musi być trzymana w odpowiednich warunkach. Bursztynowy naszyjnik musimy zabezpieczyć miękką tkaniną, a potem dokładnie zapakować w folię i umieścić w drewnianym pudełku. Warto również mieć na uwadze, by w pojedynczym opakowaniu nie przechowywać kilku wisiorków – mogą się przecież porysować.

Konserwacja biżuterii z bursztynem

Złoto Bałtyku nie znosi mocnych środków chemicznych. Słuszniej zatem postąpimy, wybierając do jego pielęgnacji łagodniejsze substancje – na przykład oliwę z oliwek albo kosmetyki dla najmłodszych. Biżuteria z bursztynem musi być pielęgnowana miękką szmatką, lekko zwilżoną wodą – w żadnym wypadku nie możemy użyć jej zbyt dużo.

Odnowienie biżuterii z bursztynem

Odkopałeś na strychu wiekową biżuterię z bursztynem? Na pewno nadal jest piękna, ale widać jej wiek. Jak ją odrestaurować? Podchodząc do tego sam, możesz tylko pogorszyć jej stan – powinieneś więc zanieść ją jubilerowi.

Dane teleadresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]