Bagażnik na relingi – zabierz na wakacje więcej bagażu

Kup bagażniki bazowe.

Wyjazd samochodem na wczasy wymaga wygospodarowania miejsca na wszelkie konieczne podczas urlopu akcesoria. Zwykle nie pomieścimy wszystkiego w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich ilość w przypadku wieloosobowej rodziny bywa znaczna, a po drugie, z uwagi na spore gabaryty niektórych bagaży. Tu warto wymienić głównie rowery czy narty, których zmieszczenie w bagażniku typowego rodzinnego auta jest praktycznie niewykonalne. Rozwiązaniem w tej sytuacji mogą być uchwyty samochodowe i bagażniki dachowe dostosowane do transportu wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – zainstaluj box dachowy

Ładowność samochodu znacznie zwiększa wykorzystanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko gwarantuje transportowanym sprzętom ochronę przed wilgocią oraz uszkodzeniami mechanicznymi, ale też nie zmniejsza znamiennie osiągów pojazdu, bowiem posiada aerodynamiczną budowę. Do jego montażu niezbędne są specjalne poprzeczki samochodowe – tak zwane relingi. Jeżeli nasz samochód nie został w nie wyposażonypodczas produkcji, możemy je dokupić sami. Pamiętajmy jednak, aby wybór modelu właściwego do konstrukcji naszego samochodu oraz montaż poprzeczek zlecić profesjonalistom. Przy samodzielnym ich założeniu zamocowanie bagażnika może być za słabe.

Uchwyty samochodowe – sprawdzony przewóz rowerów

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy też zakupić specjalne uchwyty samochodowe, z pomocą których przetransportujemy samochodem deski snowboardowe, kajaki czy rowery. Uchwyty tego typu są zazwyczaj przeznaczone do transportu konkretnego sprzętu – zapewniają zatem wysoki poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można założyć zarówno w tylnej części samochodu – na pokrywie bagażnika lub haku holowniczym, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest polecane z uwagi na to, że rowerom nie grozi wtedy zderzenie z tablicami, nisko wiszącymi gałęziami i wiaduktami.

Dane teleadresowe:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]