Aparat do drenażu limfatycznego – zabieg bez udziału fizjoterapeuty

Zamów aparaty do drenażu limfatycznego.

Drenaż limfatyczny to forma masażu, której intencją jest poprawa krążenia chłonki w organizmie. Masaż ręczny opracowano w Danii w trzeciej dekadzie XX wieku – to różne chwyty terapeutyczne, jak przykładowo ruchy pompujące oraz obrotowe, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dostosowuje za każdym razem do punktu masażu, a także kondycji zdrowotnej pacjenta.

Aparat do masażu uciskowego – stymulacja krążenia limfy

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów coraz częściej stosowane są aparaty do drenażu limfatycznego, które symulują masaż manualny. Taki sprzęt tworzą specjalne rękawy z komorami, które nasuwa się na obrzękłe ramiona albo nogi. Dzięki wtłoczeniu powietrza w poszczególne komory aparat naciska na kończynę, pobudzając w ten sposób cyrkulację chłonki. Istnieje mnóstwo wskazań do zastosowania zabiegu drenażu limfatycznego. To głównie obrzęki oraz zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki będące wynikiem urazów lub obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii albo tarczycy). Stosuje się go też w zabiegach estetycznych – wspomagająco w toku procesu odchudzania oraz jako pomoc w redukcji cellulitu. Presoterapia stała się także szczególnie popularna w świecie profesjonalnego sportu, w głównej mierze jako etap regeneracji powysiłkowej.

Kompaktowy sprzęt CarePump do presoterapii w domu

Ogromne możliwości użycia aparatów do masażu uciskowego przyczyniło się pozytywnie do rozwoju tych urządzeń. Współcześnie osoby chętnie korzystające z tej metody terapii mogą przeprowadzić zabieg w we własnym mieszkaniu, za pomocą mobilnych urządzeń Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Urządzenia do presoterapii do użytku domowego od tego producenta cechują parametry porównywalne do sprzętu wykorzystywanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu oznacza ilość komór znajdujących się w rękawach – im więcej przedziałów, tym skuteczniejszy jest zabieg drenażu. Urządzenia CarePump są kompaktowe i nie za ciężkie, zatem bez przeszkód można spakować je w podróż, np. na zawody sportowe.

Co istotne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego powinno być koniecznie omówione z lekarzem. Nie rekomendujemy decydować o tym samemu, bo występują przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to m.in. niewydolność serca bądź stany zapalne, które trzeba wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]