Antena telewizyjna – jakie rodzaje są dostępne na rynku

Znajdź antenę naziemną na https://www.telmor.pl/Produkty/Anteny-naziemne.

W przeważającej większości domów znaleźć można telewizor. Większość z nas nie potrafi wyobrazić sobie dnia codziennego bez telewizji. Aby jednak odbiornik nie okazał się bezużytecznym przedmiotem, trzeba zaopatrzyć się też we właściwą antenę. Idealnym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana również anteną DVB-T, która świetnie sprawdza się w rozmaitych okolicznościach.

Antena telewizyjna – w czym można wybierać?

Wybór anten telewizyjnych jest obecnie naprawdę duży. W sprzedaży znaleźć można anteny DIGIT i ASR – DVB-T, anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T, a także siatkowe i pokojowe anteny DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny naziemnej możliwa jest zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. Dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne zarówno w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak również w instalacjach antenowych , które mają charakter indywidualny. Znajdujące się na ten moment w sprzedaży anteny DVB-T cechują się przede wszystkim łatwością instalacji. Bez żadnych problemów upora się z nim każdy, kto przynajmniej kilka razy miał w rękach przyrządy używane do majsterkowania. Anteny naziemne, które dzisiaj proponują nam producenci, cechują się także świetną odpornością na działanie niekorzystnych uwarunkowań atmosferycznych. Za sprawą tego pozwalają na odbiór programów telewizyjnych na naprawdę wysokim poziomie przez niezwykle długi okres czasu.

Antena naziemna – co należy brać pod uwagę przy jej zakupie?

Szeroki wybór anten tego typu sprawił, że trzeba mocno przyłożyć się do wyboru urządzenia, które planujemy zastosować. Należy wiedzieć, że pod uwagę powinno się brać wiele uwarunkowań, rzutujących na siłę odbieranego sygnału. Znaczenie ma przede wszystkim odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje na temat usytuowania nadajników można błyskawicznie znaleźć w Internecie. Znaczenie ma także moc z jaką pracuje nadajnik oraz jego kierunkowość. Uwzględnić należy w każdym przypadku ukształtowanie obszaru, który oddziela nadajnik od punktu , w którym umiejscowiona jest antena naziemna. Duże znaczenie ma także to, czy zamieszkujemy w mieście czy teżna terenie otwartym.

Dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]