Profesjonalny coaching – dla kogo?

Na https://bit.ly/2W4BPVj poznasz pełną ofertę sesji coachingowych.

Pełne wykorzystanie swoich możliwości może nie być proste. Czasem źródłem kłopotów są kwestie psychologiczne, innym razem po prostu brakuje nam motywacji. Bez względu na powód, tego typu problemy bywają naprawdę dokuczliwe i właściwie hamują rozwój zawodowy bądź osobisty. Co więcej, przezwyciężenie ich na własną rękę jest karkołomnie trudne, a nierzadko wręcz niemożliwe. Dlatego warto skorzystać z doświadczenia profesjonalistów. Tym bardziej, że metody, z których korzystają współcześnie coache, w szeregu kazusów okazują się niezmiernie skutecznym instrumentem w zlikwidowaniu trudności stojących na ścieżce do realizacji zaplanowanych celów.

Profesjonalny coaching. Jakie problemy analizuje coach?

Współpraca z coachem winna rozpocząć się od poznania się obu stron. Na początku najważniejsze jest bez wątpienia uformowanie obopólnego zaufania oraz specyficznego typu więzi, które są nieodzowne do tego, by pojawiły się zamierzone efekty. W ciągu początkowych spotkań – które można odbyć przez telefon czy też za pomocą popularnych komunikatorów internetowych – coach pozna też cechy charakteru, możliwości i zamierzenia swojego klienta oraz ustali z nim strategię działania. W czasie współpracy zazwyczaj przeprowadza się kilka sesji coachingowych (w 2-tygodniowych odstępach), które trwają mniej więcej 90 minut. Zamykające spotkanie to natomiast sposobność do podsumowania działań oraz wypróbowania, na ile klient będzie sobie radził z konkretnymi trudnościami samodzielnie. To, jakie problemy będą omawiane podczas sesji coachingowych zależy od celów klienta – może to być podniesienie szeroko rozumianej satysfakcji z życia bądź wzrost jego efektywności.

Coaching – rozszerz swoje kwalifikacje personalne albo zawodowe

Na coaching warto zdecydować się w różnych przypadkach. Jedną z najważniejszych pobudek uzasadniających skorzystanie z pomocy coacha, jest dążenie do pełnego zagospodarowania skrytego potencjału celem rozszerzenia kwalifikacji zawodowych albo personalnych. Coach psycholog może też w zauważalny sposób pomóc nam w podwyższeniu komfortu życia, np. ucząc, jak poskramiać obawy lub wzmagając poziom satysfakcji.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]