Problemy z księgowością? Zleć to biuru rachunkowemu

Skieruj się do biura rachunkowego Katowice, aby uzyskać rzetelną pomoc specjalistów.

Prowadzenie finansów w niewielkich firmach jest zwykle powodem niemałych problemów. Nieduże podmioty zwykle nie są w stanie przyjąć specjalisty ds. finansów na etat, zaś ich szefowie nie zawsze umieją starannie zarządzać budżetem. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji będzie łatwiejsze niż mogłoby się to wydawać – wystarczy jedynie postawić na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści dzięki temu uzyskamy? Jak zyskać gwarancję tego, że jakość współpracy okaże się satysfakcjonująca?

Współpraca z biurem rachunkowym – oszczędność czasu i wygoda

Na pomoc biura rachunkowego powinniśmy zdecydować się zwłaszcza ze względu na dobro finansów. Kiedy zostawimy finanse przedsiębiorstwa profesjonalistom, otrzymamy pewność, iż możliwe kontrole US nie zakończą się wystawieniem kar. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to także oszczędność czasu i funduszy – nie trzeba zajmować się rachunkowością samodzielnie, ani przyjmować do pracy specjalisty na pełen etat. Warto również napomknąć o wygodzie, jaka wiąże się z taką współpracą. Obecnie nie trzeba już często odwiedzać osobiście biura rachunkowego, bowiem dużo spraw można koordynować z księgowym używając e-maila.

Czym nie kierować się przy wyborze biura rachunkowego?

Wybierając biuro rachunkowe nie powinno się kierować się jedynie jego cennikiem – podejrzanie niskie ceny usług zwykle zwiastują ich niską jakość. Przy wyborze biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego eksperci zdobyli wymagane uprawnienia, np. certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej bądź certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. Dobrze też, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z obszaru księgowości, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, takie jak przygotowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie delegacji.

Dane teleadresowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]