Nie posiadasz drukarki 3D? Dowiedz się komu zlecić drukowanie 3D

Zajrzyj tu, jeśli ciekawi Cię korzystna oferta druku 3D SLS.

Usługa drukowania 3D jest skierowana zarówno do osób fizycznych, jak i klientów profesjonalnych. Kto ją najczęściej zamawia? Oferta takich usług jest skierowana przede wszystkim do inżynierów, projektantów CAD, osób zatrudnionych w sekcjach technicznych i badawczo-rozwojowych, konstruktorów oraz przedstawicieli pozostałych branż przemysłu. Każda firma bądź osoba, której potrzebny jest prototyp lub model koncepcyjny wydrukowany w technologii SLS,SLA, FDM, DMLS, oraz PolyJet, może skorzystać z tej usługi, o ile nie dysponuje własną drukarką 3D.

Drukowanie 3D – jakie usługi świadczy CadXpert?

CadXpert – lider na rodzimym rynku w obszarze profesjonalnych drukarek 3D oraz skanerów 3D – oprócz asortymentu świadczy też usługi, czyli:
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D
Poza wymienionymi powyżej usługami CadXpert oferuje też szkolenia (online i stacjonarne). Na stronie firmy znajdziemy także strefę wiedzy. Umieszczono tam zarówno artykuły opracowane przez ekspertów CadXpert, jak i przez producentów urządzeń do druku 3D. CadXpert jest także pomysłodawcą i organizatorem konferencji Forum Druku 3D.

Druk 3D metodą FDM – barwne materiały

Najbardziej rozpowszechnioną metodą drukowania 3D jest FDM – za jej popularnością stoi bardzo dobry stosunek jakości do kosztów, a także opcja zastosowania materiałów w ogromnej palecie kolorystycznej. W trakcie druku w technologii FDM na prototyp nakładane są stopniowo warstwy materiału termoplastycznego – istnieje możliwość regulacji grubości warstwy. Wydruk 3D FDM jest realizowany przede wszystkim za pomocą drukarek 3D MakerBot oraz urządzeń przemysłowych Stratasys. Tę metodę druku wykorzystują osoby, które potrzebują modeli koncepcyjnych albo prototypów.

SLA – dokładne drukowanie 3D drobnych elementów

Wydruk 3D metodą SLA to pierwsza, pionierska metoda sporządzania szybkiego prototypowania. Ta technologia – nazywana też stereolitografią – polega na utwardzaniu kolejnych warstw płynnej żywicy wiązką lasera. Do kogo adresowana jest usługa druku 3D w technologii SLA? Do przedsiębiorstw lub osób, które potrzebują prototypów precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji proporcji. To technologia, która umożliwia wyjątkową rozdzielczość druku i druk detali, wyrazistych krawędzi, bardzo wąskich ścianek oraz gładkiej powierzchni.

Drukowanie 3D metodą SLS

Technologia druku 3D metodą SLS działa na podobnej zasadzie jak zaprezentowana powyżej technika SLA. Również tutaj dodawane są następne powłoki materiału – w tym przypadku są to warstwy sproszkowanego poliamidu. Jakie są najważniejsze zalety tej technologii druku 3D? SLS ma pokaźne możliwości produkcyjne. Technologia laserowego scalania proszku poliamidowego gwarantuje wytrzymałość chemiczną i mechaniczną oraz precyzję konturów.

Dane teleadresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]