Jak naprawić nieszczelne okna?

Uszczelnianie okien drewnianych - poznaj więcej szczegółów o tej usłudze.

Stan techniczny okien w znacznym stopniu rzutuje na samopoczucie lokatorów. Okna chronią mieszkanie przed zimnem i wilgocią, ale też separują je od ulicznego zgiełku. Nieprawidłowo wyregulowane lub uszkodzone okna nie zapewniają właściwych warunków, co nie tylko niekorzystnie oddziałuje na samopoczucie i zdrowie domowników, ale również, ze względu na pokaźne straty cieplne, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najważniejsze powody ku temu, żeby zadbać o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Podpowiadamy, co zrobić w takich przypadkach.

Nieszczelne okna – co warto wiedzieć?

Zgodnie z zaleceniami specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien powinno się przeprowadzić przynajmniej raz w roku. Nie wolno tego zaniedbywać, ponieważ po tym okresie ewentualne mankamenty mogą być już na tyle poważne, że nie wyeliminuje ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też z drewna można zidentyfikować po pojawiającym się oporze przy zamykaniu i otwieraniu. Im więcej siły trzeba włożyć w poruszanie klamką, tym większe zapewne są rozszczelnienia i, w konsekwencji, straty energii.

Jak wykonać uszczelnianie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wykonanych z innych materiałów, polega przede wszystkim na ich wyregulowaniu (w większości wypadków służy do tego śruba umiejscowiona na wewnętrznym boku ramy) oraz założeniu nowych uszczelek, które w wyniku styczności z wilgocią, wiatrem, jak również wysokimi i niskimi temperaturami mogą już po kilku miesiącach utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i specjalistycznych umiejętności. Nie posiadając ich, nie powinniśmy zabierać się za to na własną rękę. Lepiej zrobimy zlecając to profesjonalnej firmie, która oferuje uszczelnianie okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa działają już nie tylko w Warszawie oraz innych dużych miastach, ale również i w mniejszych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]