stolik designerski

Meble potrzebne w każdym domu – o stoliku kawowym

Choć czasem poniektórzy projektanci wnętrz czasem nie wykorzystują go w aranżacjach, stolik kawowy wciąż jest ważnym meblem, z którego korzysta się w większości europejskich domów. Nic w tym dziwnego, bo łączy on w sobie nie tylko funkcję dekoracyjną, ale i użytkową.

Stolik kawowy – miejsce na dekoracje i przechowywanie małych drobiazgów

Polacy większą część dnia przebywają w salonie. Tu odprężamy się, oglądamy telewizję, czytamy, podejmujemy gości i tu nierzadko także spożywamy posiłki. Naturalne jest zatem, iż meble wykorzystane do aranżacji salonu muszą komponować przestrzeń, która jest przytulna, ale która jednocześnie pozwala na jej praktyczne wykorzystanie. Stolik kawowy, jak jego nazwa podkreśla, jest głównie meblem, na którym układamy kubki z herbatą lub kawą oraz ciasteczka, wtedy kiedy podejmujemy gości, ale też kiedy odprężamy się w rodzinnym gronie. Inne zadanie stolika kawowego to miejsce trzymania niewielkich urządzeń oraz rzeczy, po które wciąż sięgamy, przykładowo tabletu, pilota do TV, okularów albo czasopism, którymi w danym momencie się zaczytujemy. Jest to również miejsce, gdzie można po prostu ułożyć drobne dekoracje, jak potpourri z suszonych kwiatów albo świeczniki.

Designerski stoliki kawowe – dobierzesz do różnych stylów wnętrz

Mimo swoich szeregu funkcji stolik kawowy musi być w zasadniczo niezauważalny, a więc trafnie dopasowany w plan pokoju. Jest to najczęściej niski mebel – jego wysokość to średnio 50 cm, ponieważ nie może przesłaniać przestrzeni salonu, ale także postawione na nim szklanki z napojami i drobiazgi muszą być na wyciągnięcie ręki osób, które ich używają. Nowoczesne designerskie stoliki kawowe produkowane w pracowniach najlepszych projektantów idealnie konsolidują w sobie funkcję użytkową oraz dekoracyjną. Różnorodność kształtów tego rodzaju stolików kawowych sprawia, iż klient bez trudu odszuka model nadający się do stylu skandynawskiego, vintage czy do industrialnego loftu. Warto wybierać meble rzemieślnicze, wyprodukowane ręcznie z litego drewna, z zachowaniem wysokich standardów, co jest gwarancją, iż będą nie tylko pięknie wyglądać, ale będą też mocne.

Dane teleadresowe:
Swallow’s Tail Furniture
ul. Olecka 23
04-980 Warszawa

Mob.: +48 664 998 811
E-mail: [email protected]