Jakimi kosmetykami wykonać makijaż oczu i brwi?

Więcej o kosmetykach do makijażu oczu na https://houseofbeauty.com.pl/c/22-oczy.

Kosmetyki niezbędne do aplikacji podstawowego makijażu oczu

Podkreślone oczy to ważny etap wykonania makijażu. Warto zacząć go od zastosowania dopasowanej bazy pod cienie. Baza uniemożliwia kumulowanie się cieni w fałdzie powieki i jest wyjątkowo potrzebna, w szczególności jeżeli borykamy się z przetłuszczającą się bądź opadającą powieką. Poza tym baza przedłuża żywotność makijażu oczu, balansuje koloryt skóry, to znaczy neutralizuje zaczerwienienie i widoczne żyłki, oraz wzmacnia kolory cieni do powiek. W ofercie sklepów z kosmetykami znajdziemy kosmetyki w płynie, w słoiczku albo w kredce, więc bez problemu można wybrać te, które odpowiadają naszym osobistym upodobaniom.

Do aplikacji podstawowego makijażu oczu niezbędne są cienie do powiek. W zależności od upodobań można zaopatrzyć się w skomponowane przez producenta palety cieni bądź na własną rękę wybrać ich kolory spośród licznych dostępnych pojedynczych wkładów do palet magnetycznych. Aby uatrakcyjnić makijaż oczu, np. zagęścić wizualnie rzęsy oraz podkreślić kształt oka, wykorzystaj eyeliner lub kredki do oczu. Jeśli zaś wolisz używać sztucznych rzęs, to warto narysować cienką linię na powiece, by zakamuflować ich pasek. Prócz tego eyelinery i kredki umożliwiają optyczną zmianę kształtu oka, zaokrąglając albo wydłużając je.

Ostatnim etapem makijażu oczu jest nałożenie maskary do rzęs. Możemy sięgnąć po te zwiększające objętość rzęs, wydłużające je bądź o ciekawej barwie.

Jeśli lubisz błysk w makijażu, to zalecamy wykorzystać pigmenty do makijażu. W razie nanoszenia pigmentów nie można pominąć odpowiedniego kleju lub bazy, by pigmenty się tak szybko nie osypywały.

W nawet skromnej kosmetyczce opłaca się posiadać płyn Duraline. To przydatny artykuł, szczególnie jeśli używamy kosmetyków żelowych przykładowo eyelinerów w słoiczku bądź pomady do brwi, które czasem przysychają. Płyn do makijażu wodoodpornego można również wykorzystać z cieniami do powiek.

Prosty makijaż brwi i oczu – nie musisz być wizażystką

Do aplikacji łatwego makijażu oczu i brwi nie potrzeba zawodowych umiejętności ani astronomicznej liczby kosmetyków. To prawda,narysowanie regularnej linii eyelinerem wymaga jakiegoś doświadczenia, jednak już cienie, w szczególności te błyszczące, można bez trudu aplikować palcami. Liczy się wyłącznie to, aby w swoim makijażu czuć się pewnie.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]