Wyprawa życia na górę Kilimandżaro

Więcej informacji o Kilimandżaro wycieczka uzyskasz tu.

Wspinaczka na wierzchołki gór to cel licznych globtroterów, którzy uwielbiają nietuzinkowe wyzwania. Niecodziennych wrażeń na pewno dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto w niej uczestniczyć?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem Afryki – wznosi się prawie 6000 m n.p.m. Obieżyświatów zachęcają przede wszystkim możliwość zobaczenia obcych im zwierząt w ich rzeczywistym środowisku, zanikające już lodowce, jak również przepiękne widoki. Masyw tworzą Mawenzi, Shira oraz Uhuru – trzy szczyty stanowiące pozostałość po wulkanach. Ekspedycja na ten szczyt Afryki wymaga należytego przygotowania – ze względu na ogromną wysokość realne jest ryzyko rozwinięcia się choroby wysokościowej, a zmienne warunki atmosferyczne sprawiają, że dotarcie na szczyt masywu stanowi dla turystów ciężkie zadanie. Osoby pragnące wziąć udział w wyprawie muszą wyróżniać się solidną kondycją fizyczną i psychiczną, które umożliwią pieszą podróż przez około 7 do 8 godzin każdego dnia.

Co powinno się wiedzieć przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro trzeba poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciwko żółtej gorączce, dzięki czemu pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą zaleca się również zrobić zapas medykamentów zmniejszające ryzyko rozwoju malarii. Przed rozkwitem choroby ochroni także właściwa profilaktyka – zastosowanie preparatów odstręczających owady, a także nakładanie odzieży zakrywającej nogi i ramiona. A w jaki sposób zapobiec wystąpieniu choroby wysokościowej? Wejście na szczyt Kilimandżaro powinno być poprzedzone trwającą kilka dni aklimatyzacją, która przygotuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]