trekkingi Himalaje, wyprawy górskie

Trekkingi w Himalajach – trasy wokół znanych ośmiotysięczników

Łańcuch Himalajów wraz z położonym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to góry owiane prawdziwą legendą. Wpływ na to ma mnóstwo czynników – zwłaszcza fakt, iż są to najwyższe pasma górskie na Ziemi i to oczywiście tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Należy napomknąć także o olbrzymiej skali trudności niektórych szczytów i tym, iż to właśnie te góry stanowią pole zmagań zawodowych himalaistów z całego globu. Nie zadziwia nas stąd popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się też pośród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – nie musisz organizować go sam

Na początku należy zaakcentować, że jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum i Himalaje są najtrudniejszymi górami – nawet, gdy wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego wierzchołka. Problemy sprawia także sama organizacja wyjazdu – kupno biletów lotniczych czy otrzymanie pozwolenia i wizy. Tym samym najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm organizujących wyjazdy w wysokie okolice. Kolejnym plusem jest opieka wykwalifikowanych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, które nie mają praktyki w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – wycieczki w okolice Lhotse lub Shishapangmy

Z ewidentnych przyczyn osoby po raz pierwszy przybywające w Himalaje albo Karakorum rzadko podejmują decyzji o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie świadczy to jednakże, że te masywy staną się ich niespełnionym marzeniem, ponieważ nierzadko organizowane są trekkingi wokół takich szczytów jak Shishapangma, Manaslu czy Everest. Na biorących udział w tych trekkingach czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia własnych słabości, ale również możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu obywateli Nepalu oraz podziwianie niesamowitych widoków, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]