trekking w dolomitach

Trekking w Dolomitach – nie tylko dla zaawansowanych

Zwolennicy czynnego wypoczynku z pewnością poznali już większość szlaków trekkingowych w Polsce, które położone są w Tatrach, w Karkonoszach i w Bieszczadach. Oczywiście są one porywające, niemniej jednak osoby często praktykujące ten typ aktywności z czasem chcą przeżyć powtórnie ekscytację płynącą z wycieczek po mało znanym terenie. Dlaczego zatem ograniczać się tylko do szlaków w Polsce, jeżeli można podziwiać wspaniały krajobraz włoskich Dolomitów?

Włoskie Dolomity – masyw górski dodany na listę światowego dziedzictwa UNESCO

Dolomity, a więc masyw górski leżący w całości w Południowych Alpach Wapiennych, charakteryzują się pokaźną ilością baszt skalnych, ostrych grani oraz turni, które podczas dnia padającego na nie światła słonecznego zmieniają swoją barwę. Jest to też jedno z najurokliwszych pasm górskich Europy (o ile nie na świecie!), nie dziwi więc, że ponad dekadę temu trafiły do spisu światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, że w tym paśmie górskim występuje wiele urwisk, wysokie pionowe skalne ściany i nadzwyczaj spadziste stoki, wyznaczono w nich także wiele łatwiejszych tras krajobrazowych, z którymi poradzą sobie turyści uprawiający trekking.

W Dolomitach spędzisz również interesująco zimę

Początkujących pasjonatów trekkingu niewątpliwie oczaruje wyprawa przez to pasmo górskie po via ferratach, a więc po szlakach turystycznych, które są wyposażone w mocne liny asekuracyjne. Harmonogram ekskursji tego typu jest tak ułożony, żeby członkowie grupy przeszli instruktaż z podstaw asekuracji, jak również procedur przemieszczania się po takiej trasie. Zaznajomieni z górami i mający dobrye przygotowanie fizyczne turyści będą zachwyceni przejściem po trasie na graniach Brenty, najpopularniejszego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta może być dla wielu osób fizycznie bardzo wyczerpująca, jednak ten, kto będzie w niej uczestniczył z pewnością jej będzie ją pamiętał przez całe życie. W alpejskich Dolomitach można spędzić też ciekawie zimę, przemierzając mniej strome obszary na rakietach. Tak można podziwiać między innymi widoki na grupę Dolomiti di Sesto i szczyt Averau.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]