Rozwiązania dla biznesu – czym jest mass collect?

Szczegółowe informacje o tym, na czym polega mass collect. Przekonaj się!

Mass collect jest usługą, która opiera się na identyfikacji masowych płatności od klientów. Przedstawiamy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i w jaki sposób ułatwia organizację małym oraz dużym firmom.

Mass collect – gdzie ta opcja będzie pomocna?

Funkcja mass collect jest w rzeczywistości niezmiernie prosta. Polega na nadaniu wszystkim klientom indywidualnego numeru rachunku, który staje się tym samym ich symbolem identyfikacyjnym. Takie rozwiązanie jest użyteczne wszędzie tam, gdzie cyklicznie obsługiwana jest ogromna ilość kontrahentów, a więc na przykład w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne, w szkołach prywatnych, jak również wszelkich działalnościach, gdzie wykorzystywany jest system abonencki (między innymi w siłowniach). Należności wpływające w usłudze mass collect kierowane są na konkretny rachunek firmowy, niemniej jednak uprzednie przydzielenie kontrahentom unikalnych numerów rachunków pozwala na ich sprawniejszą identyfikację, bez względu na to, jaki sposób wybrali oni do realizacji przelewu (przelew z karty, przelew pocztowy lub standardowy przelew). Wykorzystanie mass collect przekłada się także na mniej czasochłonne księgowanie przelewów niż podczas księgowania manualnego, a zarazem na eliminację prawdopodobnych omyłek często przytrafiających w trakcie tego procesu.

Mass collect także dla firm obsługujących poniżej 100 faktur

Choć usługa mass collect nie jest aktualnie dostępna we wszystkich bankach (posiadają ją między innymi Bank Pekao i ING Bank Śląski) warto rozważyć jej wdrożenie w firmie, również takiej, która co miesiąc rozlicza poniżej stu dokumentów księgowych. Stosowanie mass collect przynosi bowiem pewne korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników, opcja połączenia z systemem finansowo–księgowym (a więc bieżące kontrolowanie przychodzących należności) czy integracja z oprogramowaniem Finance Automation. Taką polską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko połączenie z usługą mass collect banku, ale posiada też funkcję przesyłania przypomnień o zbliżających się płatnościach oraz windykacji, co w ciągu kilku miesięcy skutecznie zwiększa terminowość u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]