Myślisz o inwestowaniu? Rozważ zakup sztabek złota

Chcesz kupić sztabkę złota? Koniecznie odwiedź ten adres.

Zakładanie lokat czy po prostu odkładanie środków pieniężnych na koncie nie jest teraz tak dochodowe jak jeszcze kilkanaście lat temu. Niewielkie oprocentowanie oferowane przez banki, ale także i ogólna świadomość, że nie inwestowany kapitał nie zarabia sprawiły, iż Polacy szukają sposobów, które umożliwią ich pieniądzom dawać w przyszłości dodatkowy zysk. Obok nabywania udziałów funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych czy akcji, coraz zagorzalszych sympatyków zdobywają metale inwestycyjne, a przede wszystkim – złoto w sztabkach.

Czy sztabka złota to pewna inwestycja?

Przede wszystkim warto wyraźnie zaznaczyć, iż inwestycja finansów w złoto w sztabkach to inwestycja na kilka lat. Złoto zazwyczaj nie ulega silniejszym i słabszym zawirowaniom odczuwalnym w gospodarce, a nawet niepewność gospodarcza i polityczna nieraz podnosi jego cenę. Naturalnie, można odnotować wahania w jego wartości, jednak przeglądając jej historyczny wykres bez trudu daje się zobaczyć, iż wraz z upływem czasu ona wzrasta. Czemu tak się dzieje? Od stuleci ilość tego metalu szlachetnego dostępna na rynku pozostaje praktycznie bez zmian. Niegdyś służył on jako waluta, w tej chwili jest szeroko wykorzystywany w medycynie, elektronice oraz przemyśle chemicznym oraz – wciąż na potężną skalę – w sztuce i jubilerstwie. Pomimo, iż wydobycie złota wciąż trwa i teoretycznie powinno go być coraz więcej, recykling tego metalu użytego między innymi do produkcji urządzeń elektronicznych (jak radia CB albo kable USB) jest w wielu przypadkach nierentowny, tym samym zapotrzebowanie na złoto utrzymuje się wysokim poziomie i prognozuje się, iż w przyszłości trend ten nie powinien się zmienić.

Złoto w indywidualnych sztabkach i combibary – co kupić?

Słuchając o inwestycji oszczędności w złoto w sztabkach gros inwestorów od razu pomyśli, iż to nie dla nich, z uwagi na duży koszt. Jednakże złote sztabki odlewa się w różnych rozmiarach, więc praktycznie każdy może sobie pozwolić na inwestycję pewnej części oszczędności w ten kruszec. Złoto można kupić już w sztabkach o wadze 1 g, 2 g bądź 10 g. Te małe sztabki są również idealnym pomysłem na prezent. Zamożniejsi inwestorzy, mający pokaźniejszy kapitał raczej nabywają cięższe sztabki złota o wadze 50 g, 500 g, jak również 1000 g. Warto jednak mieć świadomość dwóch rzeczach. Po pierwsze, nie można rozłamać kupionej sztabki przy przyszłej odsprzedaży. Po drugie, inwestując w większą sztabkę kupujemy złoto znacznie taniej. Toteż wskazane jest zamawiać złote sztabki o rozmaitym ciężarze albo zdecydować się na kupno tzw. combibarów, które są z góry podzielone na mniejsze sztabki.

Dane teleadresowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]