Kredyt obrotowy dla rolników i przedsiębiorców

Zarówno rolnicy, jak również osoby prowadzące firmy, które zamierzają je rozwijać, powinni inwestować w zakup nowoczesnych urządzeń oraz maszyn. Tak ogromne wydatki ciężko jest jednak sfinansować opierając się tylko na własnych środkach. Wyjściem z sytuacji może się więc okazać skorzystanie z kredytu obrotowego.

Działalność rolnicza a kredyt obrotowy

Kredyty obrotowe dla rolników proponują w chwili obecnej nie tylko banki, ale także instytucje pozabankowe. Z tego rozwiązania mogą korzystać ci rolnicy, których zdolność kredytowa jest niewystarczająca i nie mają możliwości uzyskania kredytu w banku. Jednak należy mieć świadomość, że często kredyty udzielane przez parabanki wiążą się z wyższymi kosztami albo zawierają nierentowne dla klienta warunki, zatem nie zalecamy tej drogi pozyskania finansowania.

O wsparcie na prowadzenie bieżącej działalności w postaci kredytu obrotowego mogą starać się rolnicy niezależnie od wieku. W przypadku kredytów przyznawanych przez instytucje nie będące bankami, formalności sprowadzono do niezbędnego minimum. To również dla dużej grupy rolników okazuje się wyjątkowo dużą zaletą, ale wciąż wiąże się z większym ryzykiem i kosztami kredytu.

Kredyt obrotowy dla przedsiębiorstw i rolników tylko ze sprawdzonym specjalistą

O kredyt obrotowy ubiegają się nie tylko rolnicy, ale także właściciele firm. Kredyt ten można wykorzystać na dotowanie wydatków związanych z bieżącą działalnością przedsiębiorstwa. Dokonanie odpowiedniego wyboru kredytu obrotowego bywa często trudne. W podjęciu decyzji bez wątpienia może pomóc doświadczony pośrednik. Jego wiedza oraz znajomość procedur bankowych pomogą nam wyszukać kredyt idealnie dopasowany do wymagań oraz potrzeb prowadzonej przez nas firmy. Nieprzewidziane wydatki oraz aktualne zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać posiadaczom firm czy rolnikom snu z powiek, ponieważ za sprawą kredytu obrotowego mogą oni rozwijać swoją działalność albo regulować swoje zobowiązania. Decyzje o udzieleniu kredytu obrotowego zazwyczaj podejmowane są w krótkim czasie, bez niepotrzebnych formalności i utrudnień. Pieniądze przekazywane są do rąk klientów w transzach bądź w formie jednorazowej wypłaty.