Aktualny kurs euro i wymiana – gdzie szukać informacji?

Więcej szczegółów o aktualnym kursie euro uzyskasz w tym miejscu.

Euro to stosunkowo nowa waluta, gdyż w formie banknotów oraz monet pojawiła się w obiegu zaledwie na początku XXI w.. Jest ona obecnie podstawowym środkiem płatniczym w przeważającej części państw należących do Unii Europejskiej. Polska do tej pory nie spełnia kryteriów, umożliwiających przystąpienie do strefy euro, co nie świadczy o tym, że jej obywatele nie używają tej waluty na co dzień, czy to robiąc zakupy w zagranicznych sklepach czy też zaciągając w niej kredyt.

Euro – ujednolicona waluta ułatwia biznes i podróże zagraniczne

Powszechne użycie euro w krajach członkowskich Unii Europejskiej znacznie ułatwiło życie większości obywateli starego kontynentu, zarówno w sferze biznesowej, jak i osobistej. Identyczna waluta oznacza wszak mniejszy kłopot z określeniem prawdopodobnego kosztu bądź zysku podczas planowania m.in. transakcji międzynarodowych, co przedtem ze względu na możliwe wahania kursów pomiędzy walutami nieraz mogło okazać się nietrafioną estymacją. Mieszkanie w strefie euro wpływa również na swobodę podróżowania mieszkańców krajów członkowskich, którzy w zasadzie w większości przypadków nie muszą pamiętać o zaopatrzeniu się w odpowiednią ilość gotówki w obcej walucie podczas wyjazdów zagranicznych. Teraz potrzebna im jedynie ich własna karta płatnicza, a używając za granicą, nie myślą już o wysokości spreadów pobieranych przez bank przy transakcji.

W kantorze online w kilka sekund sprawdzisz aktualną cenę euro

Polska, pomimo przynależności do UE od 2004 roku, nadal nie spełnia wszelkich przesłanek dopuszczających wprowadzenie euro jako obowiązującej waluty. Nie zmienia to faktu, iż jako mieszkańcy kraju członkowskiego UE każdego dnia prowadzimy interesy oraz robimy zakupy w euro. Osoby często realizujące transakcje w tej walucie mogą w kilka sekund poznać aktualny kurs euro na stronach kantorów online, a przy okazji także ekspresowo wymienić euro na złotówki bez potrzeby wychodzenia z domu. Wymiana euro w kantorach online z uwagi na mniejsze spready jest bardziej opłacalna i łatwiejsza, bo może zostać zlecona o każdej godzinie dnia (nawet w środku nocy!), a przeliczenie waluty odbywa się po kursach uaktualnianych na bieżąco, a nie – jak to zwykle jest przyjęte w bankach i kantorach tradycyjnych – w oparciu o uśredniony kurs z dnia poprzedniego.

Dane teleadresowe:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]