Wycieczka w Alpy – niezapomniane przeżycia w europejskich górach

Wyprawa w Alpy - ta niebywała oferta Was usatysfakcjonuje.

Polscy sympatycy gór, którzy znają już na wylot każdą trasę w w Górach Świętokrzyskich, w Karpatach czy w Sudetach, ostatecznie zaczynają wypatrywać kolejnych wrażeń i kartkują oferty eskapad w inne łańcuchy górskie Europy. Wielu z nich zdecyduje się na podróż w Alpy, gdzie prawdopodobnie pierwszy raz w życiu spotkają się z trekkingiem lub narciarstwem wysokogórskim.

Kilka informacji o Alpach

Alpy to najwyższy łańcuchem górskim Starego Kontynentu, którego powierzchnia rozciąga się kilka europejskich państw, między innymi Austrię, Włochy, Liechtenstein oraz – rzecz jasna – Francję, gdzie położony jest najwyższy szczyt w Europie, czyli Mont Blanc, zwany też Dachem Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Ale to nie jedyny 4-tysięcznik w Alpach – pozostałe zjawiskowe szczyty, o których pokonaniu fantazjują wspinacze z całego świata, to przykładowo Zumsteinspitze – 4563 m n.p.m., Weisshorn – 4506 m n.p.m. czy Signalkuppe – 4554 m n.p.m., a także inne ważne dla wspinaczki wierzchołki, jak Tre Cime di Lavaredo lub Aiguille du Dru. Alpy dzielą się na niższe Alpy Wschodnie oraz wyższe Alpy Zachodnie.

Dla kogo przeznaczone są oferty wypraw w Alpy

Jakie wyprawy w Alpy mają w ofercie lokalni organizatorzy trekkingów oraz wycieczek w góry? Jest wiele interesujących ofert kierowanych do pasjonatów gór o różnym stopniu zaawansowania. Osoby, które nie miały jeszcze kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, ale nabyły już odpowiednie umiejętności narciarskie i utrzymują stosowną wydolność fizyczną, mogą wyjechać na siedmiodniowy skitour po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Natomiast dla osób zaawansowanych organizowane są wypady na austrackie via ferraty powiązane z ćwiczeniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, co pozwala podnosić swoje umiejętności. Tym, którym zależy zwłaszcza na części szkoleniowej, zalecamy Projekt 6000, który trwa 10 dni i ma na celu szkolenie z podstaw bezpiecznego poruszania się w górach wysokich. Bezdyskusyjnym atutem takich wypraw jest to, że prowadzone są w niedużych, zazwyczaj 7-osobowych grupach, co sprawia, iż każdy z uczestników otrzymuje całkowitą uwagę szkoleniowców.

Z profesjonalnymi przewodnikami oraz szkoleniowcami, wyprawa w Alpy będzie pamiętnym doświadczeniem, niosącym dumę z przezwyciężania naszych ograniczeń, jak również podsycającym ochotę na więcej.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]