Czy warto zapisać się na górską wycieczkę dla aktywnych?

Wycieczki dla aktywnych - więcej o ofercie na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-dla-aktywnych/.

Istnieją dwa rodzaje ludzi: pierwsi uwielbiają czas wolny spędzać na błogiej bezczynności, a drudzy w każdy urlop starają się zrobić coś nadzwyczajnego, czego dotychczas jeszcze nie doznali. Właśnie dla takich osób agencje turystyczne sporządzają atrakcyjne oferty wypraw dla aktywnych.

Wycieczki dla aktywnych – świetna sposobność, żeby przyswoić sobie kolejne umiejętności

Aktywne wyprawy to drobiazgowo zaplanowane parodniowe wycieczki dla osób, które chcą zobaczyć przeróżne regiony naszego kraju oraz świata z całkowicie innej perspektywy. Program takich wyjazdów jest jest pełen niesamowitych atrakcji, których typowy wczasowicz nie doświadczy z pozycji komfortowego siedziska na patio wynajętej kwatery w górach. Wyprawa dla osób szukających interesujących doświadczeń to również perfekcyjna szansa, aby przyswoić sobie dodatkowe umiejętności, ponieważ nierzadko wiąże się ze szkoleniami nieodzownymi do opanowania mechanizmów przeżycia na określonym terenie. W czasie wyprawy w góry dla aktywnych można między innymi nauczyć się korzystania z raków i czekana czy poruszania się po via ferratach. Partycypanci poznają procedury survivalu, a także tego, jak postępować w zagrażających życiu okolicznościach, które mogą ich spotkać, a więc np. w przypadku lawiny. Wypada również zaznaczyć, że taka wycieczka w góry pełna jest trudnych wyzwań wymagających ufności i kooperacji z innymi uczestnikami, co może skończyć się zawiązaniem długoterminowych przyjaźni.

Nie tylko góry w Polsce – na wyprawach dla aktywnych poznasz ciekawe rejony

Najciekawsze wycieczki, które będą wymagały od nas świetnej wytrzymałości fizycznej, to przeważnie wyprawy w góry, w tym także w góry wysokie, a destynacją są wierzchołki w bliskich i dalekich zakątkach globu. Osoby bez doświadczenia w eskapadach górskich, ale z wzorową kondycją, mogą uczestniczyć m.in. w trekkingu po Podhalu i pokonać 4 główne wierzchołki tego regionu: Giewont, Babią Górę, Turbacz i Trzy Korony. Mogą również odwiedzić Sycylię, gdzie zobaczą Etnę, miejscowe parki narodowe i zwiedzą przepiękne miasta tej wyspy – Trapani, Palermo oraz Katanię. Ale Stary kontynent to nie jedyne kraje, dostępne dla nieprofesjonalnych globtroterów – bez trudu poradzą sobie także podczas wycieczki do Nepalu czy do Namibii.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]