Znaki BHP – gdzie się je wykorzystuje?

Zobacz, gdzie zamówić znaki BHP.

W naszym kraju obowiązują niezwykle dokładne przepisy BHP. Ich poszanowanie daje poczucie bezpieczeństwa oraz sprawia, że prawdopodobieństwo różnorakich zagrożeń staje się niezwykle rzadkie. Dzisiaj przepisy BHP zwracają uwagę na wymóg właściwego oznaczania budynków. Tak więc troska o prawidłowy montaż znaków BHP jest aktualnie bardzo istotna. Kiedy wykorzystuje się znaki BHP?

Znaki BHP – jaką rolę pełnią?

Obecnie znaki BHP umieszcza się na przeróżnych budynkach. Chodzi przede wszystkim o hale produkcyjne, biurowce, jak również przedszkola czy urzędy, czyli obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to na przykład oznaczenia takie jak instrukcje BHP o charakterze ogólnym czy przepisy , które dotyczą zasad postępowania w przypadku pożaru czy innego rodzaju zagrożenia. Do znaków BHPwyróżniających się naprawdę dużym znaczeniem zaliczane są też instrukcje , które mówią o metodach postępowania z odpadami biologicznymi, które umieszcza się w szpitalach. Jednym z najczęściej stosowanych znaków BHP są tabliczki pokazujące drogę ewakuacyjną. Z pewnością nie znajdziemy osoby, którą trzeba przekonywać o tym, jak wielkie znaczenie ma odpowiednie oznaczenie trasy ewakuacyjnej. To ona jest stosowana w sytuacji, gdy w budynku pojawi się jakieś zagrożenie, chociażby wybuchnie pożar. Znaki BHP można również dostrzec na najróżniejszych mechanizmach, które z powodu awarii nie mogą być użytkowane – odnosi się to m. in. wind. Znaki BHP szeroko stosowane są także w przemyśle. Wykorzystuje sięwówczas szereg znaków o charakterze ostrzegawczym , ale także znaki nakazu oraz zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału są wytwarzane?

Używane dzisiaj znaki BHP są zawsze wykonywane z trwałych materiałów, które doskonale znoszą niesprzyjające warunki atmosferyczne. Zazwyczaj jest to wysokogatunkowe PCV. Za sprawą tego znaki BHP można umieszczać nie tylko wewnątrz budynków, ale też na zewnątrz. Nawet po długim czasie nie stracą one swojego świetnego wyglądu i – co kluczowe – będzie można zobaczyć ich treść. W wielu wypadkach powlekane są także materiałem fluorescencyjnym, dzięki któremu są one widoczne nawet przy niedostatecznym oświetleniu. Zamontowanie znaków BHP jest proste i nie sprawia niewielkich choćby problemów. Doskonale poradzi sobie z tym każdy.

Dane teleadresowe:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]