Poznaj narzędzia i funkcje Blendera – dla kogo kurs modelowania 3D?

W tym miejscu znajdziesz korzystną ofertę kursu Blender.

Świat grafiki cały czas przechodzi zmiany i coraz częściej artyści odchodzą od dotychczasowych metod na rzecz kreowania swoich prac tylko w formie cyfrowej. Komputery dają twórcom nie tylko swobodę wykonywania ilustracji 2D, ale także modelowania obiektów 3D. Inicjacja przygody z modelowaniem 3D nie generuje obecnie dużych kosztów – każdy może wszak ściągnąć program Blender, który daje ogromne możliwości tworzenia trójwymiarowych obrazów oraz animacji, a który przy tym jest całkowicie darmowy.

Nauka modelowania 3D na własną rękę może być frustrująca

Obsługi każdej aplikacji można nauczyć się samemu, jednak proces ten ciągnie się wtedy dłużej i często bywa bardzo frustrujący. Z tej przyczyny zapisanie się na kurs modelowania 3D przyniesie dużo korzyści głównie tym, którzy dopiero poznają program Blender. Zaznajamianie się z poszczególnymi narzędziami oraz funkcjami bądź dodawanie rozmaitych tekstur i efektów świetlnych na modelowany obiekt będzie łatwiejsze, jeśli będzie prowadzone pod okiem doświadczonego pedagoga. Dydaktyk na bieżąco prowadzi korektę modeli tworzonych przez uczestnika kursu wskazując elementy, które trzeba dopracowac oraz podpowiadając ku temu trafne rozwiązania. Jak w przypadku każdego kursu najlepiej, aby przebiegał on w jak najmniej licznych grupach, co pozwoli nauczycielowi na poświęcenie każdemu kursantowi maksimum uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D dla artystów jak i hobbystów

Tworzenie animacji oraz modeli 3D jest dzisiaj zdolnością poszukiwaną i cenioną zwłaszcza w świecie gier wideo, projektowania i filmu. Opanowanie programu Blender 3D poszerza więc przyszłe perspektywy zawodowe. W czasie kursu można stworzyć pierwsze zaawansowane dzieła, które później można śmiało dołączyć do swojego portfolio. Nie oznacza to jednak, że kursy modelowania 3D kierowane są wyłącznie do osób, które chcą pracować zawodowo np. w branży gier komputerowych i wiążą z tym swoją przyszłość zawodową. Wielu uczestników tego rodzaju warsztatów to po prostu miłośnicy 3D oraz artyści, którzy chcą znaleźć nowe drogi ekspresji lub rozwijać swoje obecne umiejętności.

Dane teleadresowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]