Kurs rysunku architektonicznego – przygotuj się do egzaminów

W tym miejscu uzyskasz więcej informacji o rysunku architektonicznym.

Architektura od wielu lat jest jednym z najbardziej prestiżowych kierunków na polskich uczelniach. Na jego ogromne uznanie wpływa mnóstwo czynników – w głównej mierze fakt, iż są to nadzwyczaj interesujące studia oraz perspektywa wysokiej pensji i wciągającej pracy po ich ukończeniu. By dostać się na architekturę trzeba jednakże nie tylko udowodnić się znajomość najważniejszych reguł rządzących tą dziedziną, ale również umiejętnością rysowania. Jeśli nią nie dysponujemy, przed egzaminami dobrze jest odbyć kurs rysunku architektonicznego.

Kurs rysunku architektonicznego – czego się nauczymy?

Uczniowie, którzy uczestniczą w kursie rysunku architektonicznego mogą liczyć na wszechstronne przygotowanie do egzaminu na studia. Kurs ten jest skierowany do osób dysponujących przynajmniej podstawowe zdolności rysowania. Długość zajęć 4 godziny zegarowe. W tym czasie nauczyciel przekazuje kursantom niezbędne wiadomości dotyczące kompozycji i perspektywy, a także architektonicznych zagadnień, jak przykładowo wizualizacja terenów zielonych. W czasie szkolenia przyszli studenci architektury pracują nad jednym rysunkiem, a prowadzący pomaga im stworzyć pracę, która uzyska pozytywną ocenę komisji na uczelni.

Kurs architektury – ćwiczenia praktyczne i próbny egzamin

Kurs rysunku architektonicznego obejmuje nie tylko rysunek, ale także wskazówki specjalistów pozwalające przyszykować się należycie do egzaminów – m.in. odnośnie tego, jak sporządzić najlepsze portfolio na każdą z uczelni (np. te w Krakowie, Łodzi, Gdańsku, Lublinie lub za granicą). Kursanci mogą podejść do próbnego egzaminu, w trakcie którego zobaczą, czego mogą oczekiwać w przyszłości. Szkoły rysunku prowadzą również dla swoich uczniów zajęcia z historii sztuki – ta wiedza okaże się niezbędna na egzaminie i podczas studiów.

Dane teleadresowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]