Kurs digital painting – jak poznać techniki malarstwa cyfrowego?

Wszystko, czego trzeba dowiedzieć się o Photoshop digital painting, uzyskasz na digitalownia.pl.

Sztuka nie pozostaje w tyle i od dłuższego czasu stara się podążać drogą cyfrowego postępu. Predyspozycja do malarstwa tradycyjnymi technikami dzisiaj nie jest już jedynym warunkiem, by znaleźć pracę w branży filmowej albo gamingowej, bowiem te sektory rozrywki na etapie opracowania koncepcji postaci i świata przedstawionego wykorzystują w głównej mierze specjalistyczne oprogramowanie komputerowe. Mając tego świadomość mnóstwo początkujących artystów rozpoczynając swoją przygodę z rysowaniem natychmiast stara się opanować znane programy, stosowane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

Popularne programy do malarstwa cyfrowego

Istnieje wiele programów wykorzystanych obecnie do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop od Adobe, który mimo że powstał jako software do retuszu fotografii, błyskawicznie stał się głównym oprogramowanie game devów oraz ilustratorów. Za sprawą sukcesu Photoshopa powstały kolejne analogiczne programy, jak np. Krita, Affinity Photo czy ArtRage, w których dzięki wykorzystaniu rozmaitych cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła wyglądające jak malunki wykonane farbami akwarelowymi, temperą bądź farbami olejnymi. Malarstwo cyfrowe zapewnia twórcom większą wolność – artysta ma możliwość modyfikowania błędnych pociągnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie trzeba wszak kupować!

Wybierz kurs Adobe Photoshop online z opcją kontaktu z twórcą szkolenia

Praktycznie nauka malarstwa cyfrowego przebiega w zbliżony sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik plastycznych. Naturalnie pierwsze kroki warto postawić samodzielnie, aczkolwiek żeby rozwinąć jak najlepiej swój warsztat, a przy tym poznać ważne techniki używania pędzli i wszystkie opcje oprogramowania, należy wykupić kurs prowadzony przez doświadczonego instruktora. Jeżeli w okolicy twojego miejsca zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która miałaby w ofercie kurs digital paintingu, możesz wykupić dostęp do przeróżnych kursów Photoshopa przez internet. Zróżnicowanie technik jakie analizują takie szkolenia jest ogromne i uczą one znacznie więcej niż tylko podstaw działania oprogramowania. Kluczowe jest jednak, aby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online znaleźć taki, który pozwala użytkownikowi na kontakt z twórcą szkolenia.

Dane teleadresowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]