kurs akwareli

Dlaczego warto uczestniczyć w kursie malowania akwarelami

Malowanie farbami akwarelowymi jest popularnym sposobem twórczego przejawiania własnego ja i nie trzeba być w tym znakomitym, by odczuwać z tego przyjemność każdego dnia. Dla wielu ludzi jest to wszak wyłącznie hobby lub forma relaksu po ciężkim dniu w pracy i nie szukają oni osiągnięcia w tym zakresie perfekcji. Jednak jeśli pragniesz malować coraz lepiej, powinno się zgłosić się na kurs malowania akwarelami.

Kurs malowania akwarelami – nie tylko dla początkujących twórców

Akwarele to wbrew pozorom nie są łatwe farby. Obraz wydaje się bardzo lekki i prosty do stworzenia, jednakże wpływ ma na niego mnóstwo czynników, o których artysta-amator przeważnie mało co wie. Ogromny udział w samym procesie tworzenia ma też koincydencja – akwarele to medium, nad którym ciężko jest zapanować i nawet artyści od lat wprawni w tej technice w żadnym razie nie są przeświadczeni o tym, że obraz zawsze wyjdzie tak, jak zaplanowali. Nauka malowania akwarelami to idealne miejsce, by zacząć swoja przygodę z tą techniką malowania oraz przyswoić sobie pomocne podstawowe informacje niezbędne do odnalezienia w sobie pasji do farb akwarelowych. Wszyscy są tu mile widziani, bez względu na to, czy mają już jakieś próby z akwarelami, czy to ich pierwsza styczność z tym typem farb. Prowadzący kurs w trakcie pierwszych zajęć wnikliwie objaśniają cechy tych farb, różne techniki ich używania, a także rodzaje papieru, z którego korzysta się w malarstwie akwarelami i jego wpływ na końcowy wygląd dzieła.

Czy warto zapisać się na kurs malarstwa akwarelami?

W czasach ogólnodostępnego internetu nietrudno znaleźć i obejrzeć poradniki, które uczą malowania farbami akwarelowymi. Niemniej jednak nigdy nie będzie to równie rozwijające jak uczestnictwo w kursie akwareli pod okiem wprawnego instruktora ze szkoły malarstwa i rysunku. W skutecznej szkoleniu z technik artystycznych potrzebne są podpowiedzi, które kursanci otrzymują od instruktorów podczas tworzenia prac. Takie korekty umożliwiają w szybszym tempie rozwijać umiejętności, a kursant nie musi zastanawiać się, gdzie dopuścił się błędu, który sprawił, że zamierzany efekt nie wyszedł tak jak planował. Ponadto praca w grupie ludzi o wspólnych zainteresowaniach wytwarza miłą aurę wsparcia, które jest niesłychanie ważne w inspirowaniu do ciągłego doskonalenia umiejętności. Partycypacja w merytorycznej analizie ilustracji innych kursantów, pomaga z kolei we poprawnej ocenie swoich prac już ukończeniu kursu.

Dane teleadresowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]