Czego nauczysz się na kursie turystyki wysokogórskiej?

Zimowy kurs turystyki wysokogórskiej - w tym miejscu znajdziesz pełną ofertę.

Góry bywają niebezpieczne, ale także są wspaniałe. W zasadzie co kilka dni, a szczególnie w miesiącach, kiedy urlopowicze tysiącami zjeżdżają w atrakcyjne miejscowości wypoczynkowe zlokalizowane w sąsiedztwie znanych szczytów, w mediach słyszymy o nowych nieszczęśliwych wypadkach z udziałem ludzi, którzy bez należytego wyposażenia porwali się na wycieczkę trasą powyżej ich umiejętności. Wobec tego tym, którzy lubią wysokie góry i chcą przeszkolić się w bezpiecznym poruszaniu się po nich, radzimy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – szkolenia w plenerze w niedużych grupach

Najlepszym sposobem, by nabyć niezbędną wiedzę jest odbycie wieloaspektowego szkolenia prowadzonego przez specjalistów z każdego z najważniejszych obszarów powiązanych ze wspinaczką wysokogórską, innymi słowy przewodników górskich, ratowników górskich i instruktorów wspinaczki. Pod ich okiem uczestnicy kursu górskiego nauczą się między innymi prawidłowego chodzenia na rakietach śnieżnych oraz w rakach, posługiwania się czekanem, asekuracji, autoasekuracji i metody ratowania się przy upadku, poruszania się w zespole linowym, jak również po szlakach wyposażonych w via ferraty. Co kluczowe, kurs turystyki wysokogórskiej przybliża uczestnikom podstawy medycyny górskiej, survivalu oraz orientacji w terenie, które są konieczne w przypadku rozmaitych niefortunnych wypadków. Kurs obejmuje dodatkowo reguły odpowiedniego zachowania się w czasie lawiny.

Górskie szkolenia, w tym również zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, organizuje zespół Exploruj.pl, który posiada duże doświadczenie jako realizator wypraw w pasma górskie całego świata. Szkolenia prowadzone są na łonie natury (w Polsce, w Austrii i na Słowacji) w niedużych grupach, które zwykle nie przekraczają pięciu- osób. W ten sposób zdobywanie nowej wiedzy toczy się w komfortowej atmosferze. Instruktorzy mają wówczas sposobność poświęcić każdemu z uczestników kursu dostatecznie dużo uwagi i czasu, aby mogli oni w pełni opanować fundamentalną wiedzę, wymaganą do bezpiecznego poruszania się w górach.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]