Skąd czerpać wiedzę o ciekawych atrakcjach turystycznych w Małopolsce?

Szukasz atrakcji turystycznych w Małopolsce? Koniecznie zajrzyj na visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna.

Mimo, że Małopolska to jedno z najmniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, dlatego zdarza się, że ciężko odnaleźć się w gąszczu wiadomości o planowanych wydarzeniach kulturalnych czy sportowych i godnych zobaczenia zabytkach w Małopolsce.

Portal o atrakcjach turystycznych w Małopolsce – czego się tu dowiesz?

Aby pokazać wszystkim ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, powstał serwis visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiadomości nie tylko o interesujących zabytkach oraz miejscach w Małopolsce, jak też o wystawach i wydarzeniach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych planowanych na jego obszarze. Witryna prowadzona w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy w witrynie? Turyści planujący pobyt w Małopolsce już na głównej stronie dostrzegą mapkę, na której szybko wyszukają zabytki i muzea, pensjonaty, hotele i schroniska, jak również Centra Informacji Turystycznej położone w różnych punktach województwa. Portal pomaga zorganizować wizytę na południu Polski także pod względem logistycznym, oferując informacje zarówno o wypożyczalniach pojazdów i parkingach, jak i o lotniskach i dworcach kolejowych. Co więcej, dla tych, którzy z przeróżnych przyczyn nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, serwis przygotował liczne wirtualne spacery prezentujące m.in. zamek na Wawelu, urok parków narodowych i krajobrazowych oraz regiony agroturystyczne.

Witryna o atrakcjach turystycznych Małopolski nie zaniedbuje cudzoziemców

Visitmalopolska.pl nie zapomina też o turystach z zagranicy, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i pozostałych tatrzańskich miejscowości. Wiadomości znajdujące się na stronie publikowane są w związku z tym w języku angielskim, ale też w między innymi w języku niemieckim, francuskim, słowackim i rosyjskim. podróżnicy z zagranicy znajdą tu listę ambasad oraz konsulatów zlokalizowanych na obszarze województwa małopolskiego. Niesłychanie pomocny dla obcokrajowców jest też dział Rozmówki, gdzie poznają ważne wyrażenia i powiedzenia, które umożliwią im dogadać się z Polakami w codziennych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w czasie wczasów w Polsce.

Dane teleadresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego