Portal wiedzy o zdrowiu – traktuj go jako wskazówkę a nie podręcznik medyczny!

Myślisz, że nie natkniesz się w Internecie na stronę o zdrowiu dla siebie? Myślisz się! Odwiedź revelare.pl .

Internet to miejsce, gdzie niesłychanie łatwo udaje się uzyskać informacje o każdej dziedzinie życia. Internauci upodobali sobie przede wszystkim pytanie w Google o sprawy medyczne, często wręcz poprzedzając decyzję o wizycie u lekarza dniami surfowania po sieci w celu samodzielnego odnalezienia rozwiązania problemu. Jednak czy to dobry model korzystania z informacji dostępnych na stronach o urodzie i zdrowiu?

Portal o urodzie i zdrowiu nie jest alternatywą dla profesjonalnej porady lekarskiej

W gąszczu artykułów o zdrowiu, żywieniu i zabiegach estetycznych udostępnianych w sieci jest wiele wiarygodnych treści przygotowanych zarówno przez specjalistów, jak i przez ludzi pasjonujących się tematyką zdrowotną i od lat pracujących w branżach związanych z medycyną. Jednakże korzystanie z artykułów zamieszczanych na portalach o urodzie bądź zdrowiu nie powinno (a w zasadzie nie może!) opierać się na przyjęcie ich za alternatywę dla indywidualnej konsultacji lekarskiej. Strona o urodzie oraz zdrowiu, jeśli zapewnia rzetelnych informacje, może natomiast być znakomitym źródłem pomocnej wiedzy, która przygotuje czytelnika do sprawnego poruszanie się po świecie krajowej służby zdrowia. Dotarcie w sieci do detalicznego opisu zabiegu wytłumaczonego niemedycznym językiem pozwoli oswoić pacjenta z procedurą zaplanowanej operacji i ograniczyć stres z nią związany. Natomiast artykuł opisujący symptomy wskazujące na jakąś z chorób, którą czytelnik u siebie podejrzewa, może później pomóc mu lepiej wyrazić swoje obawy lekarzowi.

Warto subskrybować portale wiedzy o zdrowiu, ponieważ poza informacjami o najpopularniejszych chorobach, które mogą nas dotknąć, często znajdziemy tam wiele artykułów podpowiadających jak w prosty sposób wprowadzić drobne zmiany do swojego stylu życia, aby uczynić go zdrowszym i mniej obciążającym organizm. Popularne są serwisy przybliżające wartości odżywcze poszczególnych produktów żywnościowych czy prezentujące różne zestawy prostych ćwiczeń. Należy jednak pamiętać, że jeśli potrzebujemy specjalistycznej diety z powodu nadwagi lub choroby wykluczającej pewne artykuły żywieniowe, powinniśmy się zgłosić do specjalisty a nie układać jadłospis na podstawie informacji znalezionych w internecie. Podobnie z ćwiczeniami – jeśli odczuwamy chroniczny ból, to lekarz powinien znaleźć jego przyczynę i zasugerować odpowiednie ćwiczenia na jego złagodzenie lub skierować do rehabilitanta.

Portal o zdrowiu Revelare.pl