Zaatakowano Twoją stronę na WordPressie? Zleć usuwanie malware

Zamów usuwanie malware ze strony www na wpmagus.pl/uslugi/usuwanie-wirusow-malware-czyszczenie-skutkow-infekcji-ataku/.

WordPress stał się w mijających latach tak wziętym systemem zarządzania treścią, że ilość sklepów oraz stron internetowych działających z jego wykorzystaniem szacuje się obecnie na setki milionów. Częstotliwość korzystania z tego CMS-a sprawia, że strony postawione na WordPressie są ulubionym celem ataków cyberprzestępców. W przypadku zawirusowania witryny malware, niezbędne jest usunięcie infekcji z WordPressa.

Jak zidentyfikować zainfekowanego WordPressa?

Witryna wysyła spam? Logowanie jest uniemożliwione? Wpisy na stronie zostały zmienione bez Twojej ingerencji? A może na stronie widnieją linki do obcych Ci portali? To zaledwie parę z częstych przykładów wskazujących na zawirusowaną witrynę. W takich sytuacjach nieodzowne jest bezzwłoczne działanie, żeby zlikwidować źródło infekcji i przywrócić witrynę internetową do poprawnego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek bądź po atakach cyberprzestępców warto powierzyć zawodowcom od tego rodzaju działań, ponieważ naprawa zawirusowanego WordPressa zazwyczaj przekracza wiedzę ludzi, którzy codziennie zajmują się tylko projektowaniem sklepów i stron www na tym systemie zarządzania treścią.

Jak przebiega czyszczenie zainfekowanej strony na WordPress?

Spece zajmujący się usuwaniem infekcji ze stron zaprojektowanych w WordPressie podczas swoich działań naprawczych wykonują drobiazgowe sprawdzenie plików i baz danych strony. Badają pliki htaccess oraz wp-config, jak również kod zainstalowanych na stronie szablonów oraz wtyczek. W trakcie czyszczenia zawirusowanego WordPressa wdrażane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, zmniejszające ryzyko kolejnych infekcji. Jeżeli długookresowe zainfekowanie przyczyniło się do dodania strony do wykazu zagrożeń (na przykład w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z CMS-a fachowcy podejmują też konieczne działania w celu wykreślenia jej z tego typu katalogów. Odwrócenie wszystkich następstw ataku hakerskiego nie daje pewności, iż taki kazus nie przydarzy się w późniejszym okresie, dlatego kluczowe jest regularne aktualizowanie WordPressa i wykorzystywanych na stronie internetowej wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]