Skrzynka teletechniczna – bezpieczna i praktyczna

Chcesz zamówić skrzynkę telekomunikacyjną? Zobacz tutaj.

Skrzynki telekomunikacyjne są niezbędne w każdej nieruchomości – reguluje to polskie prawo. W sprzedaży dostaniemy wiele ich modeli, których profil musi być dostosowany do rozmaitych warunków. Do czego są potrzebne skrzynki telekomunikacyjne i co je wyróżnia?

Skrzynka telekomunikacyjna – przepływ sygnału bezprzewodowego

Skrzynka telekomunikacyjna musi być wyprodukowana z solidnego metalu i być wyposażona w stosowne otwory, które pełnią rolę wentylacyjną oraz umożliwiają przepływ sygnału bezprzewodowego. Na rynku znajdziemy kilka kluczowych rodzajów skrzynek telekomunikacyjnych. Bardzo często spotykany model to skrzynka teletechniczna umieszczana na otwartej przestrzeni, która musi cechować się odpornością na ingerencje zwierząt oraz niekorzystne czynniki klimatyczne. Kolejna grupa to skrzynka mieszkaniowa, w której mieszczą się kable telekomunikacyjne – np. kable koncentryczne oraz niezbędne przyłącza urządzeń – routery, multiswitche. Moduły w środku skrzynki można przyłączyć na przykład na paski rzepowe lub tasiemki zaciskowe.

Skrzynka telekomunikacyjna – ochrona przed dostępem osób trzecich

Kluczowym czynnikiem jest też ochrona przed wtargnięciem osób niepowołanych do wnętrza szafki. Uniwersalne zasuwy doskonale spełniają swoją rolę. Bezpieczeństwo jest szczególnie ważne ze względu na dzieci. Pamiętajmy także o uporządkowaniu kabli – do tego celu montuje się dedykowane komory. W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów szafek – dostępnych w różnych rozmiarach, dzięki czemu bez problemu dopasujemy je do naszego mieszkania.

Dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]