Kable RTV i inne elementy sieci

Znajdź kable RTV na https://www.telmor.pl/Produkty/Kable-telekomunikacyjne/Kable-koncentryczne.

Bez odpowiednich sieci nie moglibyśmy pobierać sygnału TV lub internetowego. Jak łatwo stwierdzić, najważniejszymi ich częściami są kable RTV. To dzięki nim możliwe będzie transmitowanie danych do kolejnych hubów oraz gniazd. Z uwagi na fakt, jak są one ważne, firmy zakładające sieci starannie dobierają wykorzystywane przez siebie kable. Ich wybór może stać się źródłem poważnych trudności – przecież zależnie od sytuacji musimy użyć odmiennych przewodów. Ważna okazuje się także ich niezawodność, gdyż sieci muszą wytrzymać co najmniej dekadę eksploatacji. Jak więc kupować kable RTV? Które ich rodzaje wyróżniamy?

Typy kabli RTV

Najchętniej stosowanym typem kabli RTV są przewody światłowodowe – za ich pomocą dostarcza się sygnały internetowe, telewizyjne i telefoniczne. Jak łatwo stwierdzić, przewody światłowodowe jako nośnik informacji stosują światło, które wędruje po właściwie przystosowanym do tego włóknie szklanym. Poza tym stosowane są również kable koncentryczne, które stosuje się zwykle do przesyłu impulsów o niskiej częstotliwości. Takie przewody stosowane są najczęściej do przesyłu informacji bezpośrednio do klientów.

Kable RTV – jak kupować?

Jak przed chwilą nadmieniliśmy, dobór kabli RTV nie jest łatwy. Dlatego ekipy zakładające takie instalacje zazwyczaj stawiają umowę z doświadczonymi sklepami. Wybierając kable RTV od dobrego dostawcy zyskujemy gwarancję, iż składająca się z nich instalacja okaże się w każdym przypadku solidna. Warto wybrać tego dostawcę, który samodzielnie wytwarza sprzedawane przez niego kable RTV. Ważne jest również to, czy ekipa dostarczająca kable RTV udziela możliwości reklamacji oraz oferuje porady w razie trudności – przecież to producent powinien najlepiej znać swoje przewody i niezależnie od sytuacji wypracować rozwiązanie, które ułatwi założenie funkcjonalnej instalacji.

Dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]