Do czego służy multiswitch kaskadowy?

Zobacz, gdzie kupić multiswitch kaskadowy, wejdź na www.telmor.pl.

Sieci komputerowe znajdziemy prawie we wszystkich budynkach. O tym, czy konkretna sieć jest funkcjonalna, decyduje sporo parametrów. Powinna rzecz jasna być solidna oraz zapewniać dużą jakość transmitowanych danych, ale tak samo istotna okazuje się opcja bezproblemowego jej powiększenia. Zrobienie nowych połączeń nie może wiązać się z potrzebą przeprowadzenia skomplikowanych robót – przez to inni abonenci nie byliby w stanie bowiem przez określony czas uzyskać dostępu do usług. Na szczęście dostępne są technologie, dzięki którym skalowanie instalacji okaże się szybkie oraz nieuciążliwe dla odbiorców – są to multiswitche kaskadowe, których użycie od niedawna wymagane jest przepisami.

Budowa multiswitcha kaskadowego

Multiswitch kaskadowy pozwala na bezproblemowe poszerzenie instalacji. Jest to boks z umieszczonymi na rantach gniazdami i wyjściami, do jakich podłączane są kable. Jeśli niezbędne jest poszerzenie instalacji – między innymi wówczas, kiedy nowy odbiorca zamówił do niej dostęp – musimy po prostu umieścić nowy przewód. Multiswitch kaskadowy może posiadać najróżniejsze liczby złączy dla odbiorców – najprostsze moduły tego rodzaju posiadają osiem gniazd, ale w sprzedaży znajdziemy także multiswitche kaskadowe z szesnastoma, dwudziestoma czterema oraz trzydziestoma dwoma złączami.

Cechy multiswitcha kaskadowego

Jak łatwo stwierdzić, przy kupnie multiswitcha kaskadowego najistotniejsza jest oczywiście ilość gniazd – dla niezbyt dużych budynków może wynosić 8, lecz w większych blokach trzeba oczywiście zastosować modele o większej liczbie wejść. Niezwykle istotna okazuje się również separacja między wejściami a wyjściami – w największym stopniu rzutuje wszak na czytelność sygnału. Najlepsze multiswitche kaskadowe oferują separację wynoszącą trzydzieści decybeli. Jest to ważne w szczególności w sieciach telewizyjnych kilku operatorów cyfrowych.

Dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]