Szerokie zastosowania profili aluminiowych

Więcej o profilu aluminiowym na http://tinyurl.com/mhe7ygz.

Aluminium to jeden z najczęściej stosowanych w budownictwie materiałów. Do jego zalet należy zwłaszcza niedużo gęstość, bo ta sprawia, iż wyprodukowane z niego elementy nie są dużym obciążeniem – a to pozwala na wykonanie wielu rozmaitych konstrukcji. Ma jednak pewną wadę – w stanie czystym nie jest zbyt wytrzymałe, dlatego w architekturze i innych dziedzinach przemysłu wykorzystuje się zwłaszcza jego mieszanki, które cechują się dużą wytrzymałością przy zachowanej niewielkiej masie. W budownictwie najchętniej wykorzystywanymi elementami są rury i profile aluminiowe. Do czego jednak konkretnie się je stosuje?

Najczęstsze przykłady wykorzystania profili aluminiowych

Profile aluminiowe to świetny materiał do produkcji przenośnych konstrukcji. Z ich zastosowaniem wykonuje się na przykład wiaty handlowe i na imprezy masowe, stanowiska targowe oraz mobilne estrady. Na ich popularność w szczególnym stopniu rzutuje ich lekkość i wytrzymałość, ale też prostota budowania konstrukcji i to, że bez trudu możemy osiągnąć dzięki nim potrzebny wygląd. Pozwalają na to innowacyjne metody takie jak malowanie proszkowe, które sprawia, że profile aluminiowe mogą zostać pokryte farbą o wybranym odcieniu na długi czas, bo nałożona w ten sposób warstwa jest odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Gdzie poza tym sprawdzają się profile aluminiowe?

Oprócz konstrukcji przenośnych, profile aluminiowe są wykorzystywane również w innych branżach. Świetnie zdają egzamin jako elementy wszelkiego typu wyposażenia sportowego, pojazdów lub urządzeń. Profile aluminiowe są też wykorzystywane przez konstruktorów w wojsku, przy wznoszeniu przeszklonych budynków, w produkcji poręczy oraz ogrodzeń, a poza tym w przewozach drogowych. Dobrze również nadmienić, iż profile aluminiowe są często wykorzystywane przez firmy wytwarzające sprzęt elektroniczny czy gospodarstwa domowego.

Dane teleadresowe:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]