Różne zastosowania stalowych kontenerów specjalnych

Chcesz kupić kontenery otwarte? Wejdź na ekombud.pl.

Na rynku można nabyć w najróżniejsze rodzaje kontenerów stalowych na odpady. Te najpopularniejsze używane są jako kontener na gruz lub złom, a także przy składowaniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Jest jednakże mnóstwo rodzajów odpadów, które wymagają zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych odróżniają się one inną konstrukcją i dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Które substancje można przechowywać w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy dostępne są w ofercie producentów i czym cechują się konkretne modele?

Kontenery stalowe – typy i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery powinny być dostosowane do specyfiki gromadzonych i transportowanych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zaprojektowano pod kątem takich odpadów jak stare płytki ceramiczne lub parkietowe, złom, gruz, a także zdemontowane elementy stolarki otworowej – zazwyczaj służy do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych czy też produkujących granulaty z tworzyw sztucznych najlepiej sprawdzają się zaś kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem, który uniemożliwia rozsypywanie się zawartości. Do gromadzenia odpadów w półpłynnych lub płynnych odpowiednie będą kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – szybki rozładunek

W przypadku ładunków o znacznych gabarytach, które nie są odpadami bądź potrzebują selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest pokryta plandeką, po rozsunięciu której (na zasadzie identycznej jak przy firance) możliwy jest szybki rozładunek kontenera. Tego typu kontenery wytwarzane są najczęściej dla przedsiębiorstw transportowych i magazynów.

Dane teleadresowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]