Orynnowanie dachu – systemy odprowadzania wody

Jeśli chcesz zamówić rynnę metalową, koniecznie wejdź na https://www.regamet.pl/akcesoria-dachowe/.

Systemy dachowe składają się z wielu modułów. Wśród tych, które mają największe znaczenie z punktu widzenia ich wytrzymałości oraz wygody użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono umożliwia efektywne odprowadzenie wody opadowej i tym samym uniknięcie wielu problemów związanych z jej gromadzeniem się. Nie powinniśmy zatem bagatelizować wyboru prawidłowych modułów wchodzących w jego skład. Niemniej jednak jest to zagadnienie trudne i wymagające specjalistycznej wiedzy oraz zręczności – tak samo jak montaż systemów rynnowych. Co w związku z tym winniśmy o nich wiedzieć? Jakie dokładnie funkcje pełnią takie systemy? Z jakich modułów są tworzone? Na co zwrócić uwagę przy ich doborze?

Orynnowanie dachu – jakie moduły wchodzą w jego skład?

Systemy tworzące orynnowanie dachu składają się z trzech części, które z kolei zbudowane są z szeregu mniejszych modułów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z różnego przekroju rynien otwartych (tak zwanych korytek), do których spływa woda opadająca z dachu, składają się na nie także rynny pionowe oraz moduły znajdujące się blisko gruntu albo pod ziemią, których zadaniem jest odprowadzenie wody do ścieków. Samo orynnowanie dachu składa się z prostych rynien łączonych za pomocą łączników, a na kątach budynku – narożników. Są one instalowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Łączenie orynnowania dachu z rynną pionową stanowi sztucer wraz z sitkiem, które jest odpowiedzialne za zatrzymanie przeróżnych zanieczyszczeń mogących trafić się do rynny pionowej, a potem do ścieków.

Rynny metalowe, plastikowe czy PCV – które zamontować?

W ofercie dystrybutorów znajdziemy orynnowanie dachu wyprodukowane z kilku surowców – m. in z metalu lub tworzyw sztucznych. Które z nich będą najlepsze? To zależy od rodzaju budynku oraz tego, w jakim stopniu jest on narażony na działanie opadów. Decyzję o doborze konkretnego rozwiązania należy więc skonsultować z profesjonalistą.

Dane teleadresowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08