drzwi drewniane zewnętrzne

Czym charakteryzują się drzwi zewnętrzne drewniane?

Drzwi wejściowe mają wiele zadań – izolują od harmidru docierającego z dworu, chronią dom przed negatywnym oddziaływaniem czynników atmosferycznych oraz strzegą przed wtargnięciem złodziei. Kiedy nabyć drzwi dwuskrzydłowe? Z jakiego powodu warto wybrać drewniane drzwi zewnętrzne?

Drzwi drewniane zewnętrzne – zestawienie nowoczesności z tradycją

Kupno drzwi wejściowych to jedna z najważniejszych decyzji, które musi podjąć każdy właściciel mieszkania. Drewniane drzwi wejściowe od lat cieszą się dużym uznaniem, z uwagi na swoje parametry techniczne oraz solidność. Drewno wygląda znakomicie i da się je wykończyć na kilka sposobów. Odpowiednio zbudowane drewniane drzwi zewnętrzne charakteryzują się niskim współczynnikiem przenikania ciepła i są energooszczędne, co powoduje, iż w domu panuje komfort cieplny, a jednocześnie koszty ogrzewania nie są za wysokie. Wybierając drzwi do domu trzeba zwrócić uwagę na modele o przekroju 68 mm lub 92 mm. Z uwagi na swoje cechy dużym powodzeniem wyróżniają się szczególnie ocieplane drzwi zewnętrzne wykonane z drewna klejonego trójwarstwowo – są one odporne na wypaczenia i uszkodzenia mechaniczne, dlatego wyśmienicie sprawdzają się w zabudowie jednorodzinnej. Współczesne drewniane drzwi zewnętrzne posiadają najlepsze uszczelki.

Dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne na wymiar

Producenci świadczą również wykonanie drzwi drewnianych na wymiar, które są polecane w razie posiadania nietypowych otworów drzwiowych. Natomiast dwuskrzydłowe drzwi wejściowe to oferta dla osób, które kładą nacisk na nieprzeciętny design. Jeśli szukamy drewnianych drzwi wejściowych dwuskrzydłowych na wymiar, warto skorzystać z oferty przedsiębiorstwa, które wykona indywidualny wzór na zamówienie, a jednocześnie da wieloletnią gwarancję na swój wyrób. W drzwiach drewnianych można umieścić efektowne szyby, na przykład ornamentowe. Kupujący mogą też wybierać spośród obszernego wachlarza szyldów. Niezależnie od zalet estetycznych, trzeba również zaakcentować pozostałe przymioty, którymi wyróżniają się dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne. Sforsowanie ich jest utrudnione, gdyż w dzisiejszych czasach coraz częściej wyposaża się je w systemy antywłamaniowe. Gwarantuje to lokatorom stosowne bezpieczeństwo. Dwuskrzydłowe drzwi wejściowe są wyposażone również trzypunktowy zamek listwowy, a klient może wybrać niski próg aluminiowy lub drewniany. By zabezpieczyć powłokę drewnianych drzwi wejściowych przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych, do ich wytwarzania stosuje się impregnaty najlepszej jakości.

Dane teleadresowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]