Charakterystyka podpór szalunkowych i ich wykorzystanie

Zamów podpory Peri.

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niewykonalne. Jak się je stosuje? Kiedy warto wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – rodzaje i jej funkcja

Wśród szalunków odróżniamy deskowania ścienne, do wykopów oraz podpory stropowe. Ten ostatni typ wykorzystywany jest do podpierania stropów – dzięki temu tymczasowemu elementowi konstrukcyjnemu możliwe jest pokrycie stropu betonem i odpowiednie jego uformowanie. Ważną rolę pełnią także drewniane dźwigary oraz stoliki szalunkowe – niezbędne w trakcie wykonywania prac budowlanych. Podpory szalunkowe wytwarzane są ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję ustawiania wysokości, co pozwala używać ich w rozmaitych sytuacjach. Standardowo w sprzedaży dostępne są podpory o zakresie od 160 do 300 cm bądź od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się wysoką wytrzymałością, są również łatwe w montażu, a możliwości użycia ich w budownictwie są ogromne. Pośród czołowych producentów wyróżniamy podpory Peri, szalunki Altrad, a także części wykonywane przez firmy Hunnebeck, Pionart czy Olan. Na szczególną adnotację zasługują podpory Peri wyróżniające się nowatorskimi rozwiązaniami, przemyślaną konstrukcją oraz doskonałą jakością. Podpory stropowe Peri są przystosowane do używania nawet w trudnych warunkach. Obecnie mnóstwo firm budowlanych decyduje się na wynajem szalunków – przystępne ceny powodują, iż usługi te zyskują na popularności. Wynajęcie podpór stropowych to także oszczędność czasu.

Dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]