Blachy na rąbek stojący – zalety i zastosowanie

Zobacz, gdzie zamówić blachę na rąbek.

Blachy na rąbek to coraz popularniejsza forma pokrycia dachowego. Czym się wyróżnia na tle pozostałych pokryć dachowych? Czy opłaca się w nie zainwestować? Prezentujemy te nowoczesne panele dachowe i możliwości ich zastosowania.

Panele dachowe na rąbek – walory i przeznaczenie

Blachy na rąbek stojący zdobywają coraz szersze grono sympatyków, bowiem perfekcyjnie godzą ergonomiczność z zaletami estetycznymi. Pięknie wyglądającą i mocną blachę na rąbek wykorzystuje się zarówno w przypadku nieruchomości, w których nieodzowna jest reperacja paneli dachowych, jak i nowych domach. Ten materiał budowlany może być położony na dachach dwuspadowych i płaskich, jak również na dachach o złożonej więźbie. Blachy na rąbek są dostarczane na miejsce budowy w formie niezbyt wielkich arkuszy. Można je ułożyć szybko oraz stosunkowo łatwo. Tego typu pokrycie dachowe doskonale pasuje do najrozmaitszych stylów architektonicznych (przykładowo do stylu minimalistycznego czy dworkowego), a przy tym jest trwałe i odporne na korozję.

Blachy na rąbek stojący – alternatywa dla standardowych dachówek betonowych

Blacha na rąbek stojący przewyższa tradycyjne dachówki pod względem użytej technologii i wytrzymałości. Panele te są produkowane z grubej blachy i powleczone dodatkową powłoką, która daje ochronę przed negatywnymi czynnikami atmosferycznymi, takimi jak promieniowanie UV oraz woda. Blacha na rąbek stojący jest do kupienia w kilku modelach, co umożliwia dopasowanie jej do specyficznej wizji architekta. Nowoczesne pokrycia dachowe mają też wpływ na redukcję wydatków związanych z budową – zdecydowanie zmniejszają ilość ścinek, nawet przy pokrywaniu dachów wielopołaciowych. Przesądzając o użyciu paneli dachowych na rąbek, warto kupić ten materiał wprost od producenta.

Dane teleadresowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08