Baseny kąpielowe – bogaty wybór, dodatkowe akcesoria

Dowiedz się, gdzie kupić baseny kąpielowe, wejdź na http://www.baseny.kapielowe.pl.

Basen kąpielowy niemal zawsze kojarzy się z luksusem, lecz jest to też ogromna wygoda, sposób na relaks czy na uprawianie sportu. Na basen zatem bezsprzecznie warto się zdecydować, pamiętając jednak, aby stawiać jedynie na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane i serwisowane przez profesjonalną firmę to gwarancja ich funkcjonalności oraz trwałości.

Jakie baseny kąpielowe można wybrać?

Baseny dzielą się na baseny profesjonalne, przykładowo do ośrodków spa czy obiektów sportowych, a także baseny do użytku prywatnego – ogrodowe, wewnętrzne czy przydomowe. Podział na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to następne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych niezbędne jest postawienie hali basenowej, która musi spełniać pewne warunki, na przykład dotyczące odporności materiałów budowlanych na chemię basenową bądź wilgotności powietrza. Zatrudnienie profesjonalnej firmy jest więc niezbędne do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest olbrzymia ilość rodzajów basenów. Można zdecydować się na różne kształty: baseny prostokątne, okrągłe czy ósemkowe, płytkie brodziki czy podłużne baseny typu fast lane, świetne dla fanów pływania oraz zwolenników dbania o formę. Dostępne są też baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład modele, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię bądź też obniżony poziom wody, co prezentuje się niezwykle atrakcyjnie.

Akcesoria do basenów kąpielowych

Chcąc zmniejszyć koszty, przy projektowaniu i budowaniu basenu można zdecydować się na podstawowe rozwiązania, ale nie w każdym przypadku dodatkowe akcesoria generują wielkie wydatki. Wspaniale prezentuje się na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu uatrakcyjnia także halę basenową czy ogród. Znakomitym pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który pozwala wydłużyć sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a ponadto chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny i zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć głównie do relaksu, warto zdecydować się na specjalne schody. Takich możliwości jest jednak znacznie więcej – niektóre podwyższają walory funkcjonalne basenu, inne natomiast dodają mu ekskluzywnego charakteru.

Dane teleadresowe:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]