Topaz mistyczny w jubilerstwie

Chcesz nabyć mistyczny topaz? Wejdź na https://www.mystictopaz.pl.

Wspaniały wygląd i oryginalny, jak na topaz, kolor to najważniejsze cechy topazu mistycznego, który od lat szczyci się dużym zainteresowaniem miłośników biżuterii. Choć z pozoru łatwo pomylić się, że to inny kamień, topaz mistyczny jest w rzeczywistości normalnym topazem. Jego wyjątkowe walory są rezultatem odpowiedniej technologii wyrobu – naturalny topaz jest podczas niej wystawiany na działanie gorąca oraz powlekany niezauważalną warstwą metalu szlachetnego. Właśnie dlatego topaz mistyczny prezentuje się tak zachwycająco.

Barwy topazu mistycznego

Kolory, które ma topaz mistyczny zależą w szczególności od kruszcu, którym jest pokryty. Najczęściej spotykany jest czerwony topaz mistyczny, który powstaje w kąpieli z tytanem. Chrom powoduje natomiast, iż topaz ma fioletowy kolor, błękitny zaś jest wynikiem podgrzania kamienia bez żadnych domieszek. Szczególnie dobre efekty przynosi stosowanie białego topazu – szczególnie wydobywanego w Afryce, Ameryce Południowej lub Azji.

Topaz mistyczny – nie tylko do eleganckich kreacji

Jak w poprzednim akapicie napisaliśmy, niepowtarzalne właściwości topazu mistycznego są bardzo cenione przez złotników. Chętnie używają go zatem do wyrobu naszyjników, kolczyków czy pozostałych ozdób. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana nie jedynie do eleganckich kreacji – świetnie wygląda także na co dzień. Ważna jest także różnorodność barw, dzięki której prościej możemy wybrać ozdoby do danego stroju.