Srebrne wisiorki

Potrzebujesz srebrnych zawieszek? Kliknij tutaj.

Srebro od lat wymieniane jest wśród najchętniej wybieranych przez złotników surowców. Nie może to zaskakiwać – jest miękkie, pięknie się prezentuje i charakteryzuje je nietypowy refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej ochrony – metal ten okazuje się bardzo czuły, w związku z czym łatwo go zarysować. Jak zatem troszczyć się o srebrną biżuterię?

Wisiorki srebrne nie znoszą mocnych środków myjących

Mocne środki myjące dla srebra okazują się zabójcze. Pod ich wpływem surowiec może zmieniać kolory i blaknąć. Nie należy zatem wykorzystywać ich do czyszczenia ozdób, a w czasie sprzątania koniecznie musimy zdjąć wszystkie wisiorki srebrne oraz pierścionki.

Wisiorki srebrne – w czym je trzymać?

Warto dbać o wisiorki srebrne także wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania należy stosować pudełka wyściełane od wewnątrz miękką tkaniną – unikniemy w ten sposób ich zarysowania. Srebro niezbyt dobrze reaguje również na styczność z wilgocią i promieniami słonecznymi, które mogą powodować, że wyblaknie albo zmieni kształt. Przed włożeniem do pudełka paru ozdób, musimy przed tym owinąć je miękką ścierką albo wrzucić do plastikowego worka.

Co uratuje wisiorki srebrne?

Do czyszczenia srebrnej biżuterii najlepiej użyć letniej wody z solą, która świetnie usuwa powstający na powierzchni tego materiału nalot. Poza tym sprawdzą się także alkohol, białko jaja oraz odpowiednie preparaty. Do pielęgnacji wykonanej ze srebra biżuterii musimy używać miękkich szmatek – twarde potrafią uszkodzić fakturę.