Pierścionki zaręczynowe bez tajemnic

Jeśli szukasz pierścionków zaręczynowych Kraków, skieruj się na ten adres.

Kiedy odnajdziesz partnerkę, z którą postanowisz spędzić resztę życia, prędzej czy później pomyślisz o ślubie. Najpierw jednak następuje ta wymarzona przez mnóstwo kobiet chwila – oświadczyny, na które powinieneś przygotować pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy – symbol wieczności

Sprezentowanie kobiecie pierścionka to niesłychanie stary obyczaj, sięgający Starożytnego Egiptu. Pierścionki są w kształcie koła, które reprezentuje wieczność. Zgodnie z tradycją nosi się je na czwartym palcu lewej dłoni, nazywanym nawiasem mówiąc “palcem obrączkowym”, co wypływa z poglądu, iż od owego palca biegnie “vena amoris”, a więc żyła wiodąca bezpośrednio do serca. Powszechnie uważa się, iż to Grecy sprowadzili do Europy zwyczaj przekazywania pierścionków zaręczynowych. Z początku wykonywano je z konopi, ze skóry, a także kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie wykorzystali do ich produkcji metali, głównie żelaza. Wartościowymi pierścieniami ze złota bądź srebra obdarowywano jedynie wtedy, kiedy mężczyźni chcieli zademonstrować swoje bezgraniczne zaufanie do partnerki. W dzisiejszych czasach pierścionki zaręczynowe od razu łączymy ze złotem, platyną oraz drogimi kamieniami, aczkolwiek materiały te tak naprawdę szeroko wykorzystuje się do ich sporządzania dopiero od paru wieków, przy czym znaczący wzrost ich uznania daje się spostrzec w XX w.

Nowoczesne pierścionki zaręczynowe

Nie ulega wątpliwości, że pożądana biżuteria na oświadczyny to pierścień z platyny ze sporym diamentem, jednakże możliwości dowolnego zestawiania różnych metali oraz kamieni są olbrzymie. Poza diamentami wykorzystuje się topaz, tanzanit czy rubin. Część osób wybiera mniej kosztowne metale, jak stal damasceńską, tytan, srebro, jak również drewno, jednakże nadal na rynku przeważają pierścionki wytworzone z platyny i rozmaitych rodzajów złota (białego, żółtego i czerwonego).
Ile powinniśmy środków przeznaczyć na pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n popularne było przekonanie, iż narzeczony winien zapłacić na niego przynajmniej dwumiesięczną pensję. Koszt zakupu zależny jest od rozmaitych elementów: wykorzystanego kamienia, materiału, ilości karatów czy wzoru, skutkiem tego każdy znajdzie śliczny, jedyny w swoim rodzaju pierścionek w określonym budżecie. Pamiętajmy jednak, że pierścionek zaręczynowy jest przede wszystkim symbolem zaangażowania i miłości, więc jego wartość nie ma dużego znaczenia. Ważne jest to, czy będzie się podobał naszej narzeczonej.

Dane teleadresowe:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]